Až dve konzoly Xbox? Microsoft sa zrejme chystá predstaviť dve rôzne verzie

Rozdiel budú tvoriť špecifikácie a cena.

1
Foto: Notebookcheck.net

Budúci rok sa zrejme staneme svedkami obrovského konkurečného súboja medzi konzolami od Microsoft a Sony. Na jednej strane sa nachádza nová generácia Xboxu, na druhej zase PlayStation 5.

Nová generácia konzol z dielne Microsoftu však neprinesie jeden, ale hneď dva nové modely, píše TheNextWeb. Rozdiel medzi nimi majú tvoriť špecifikácie a cena. To znamená, že Microsoft chce vytvoriť jednu silnejšiu a jednu slabšiu konzolu, aby tak vyhovel čo najširšej škále zákazníkov.

Správa pochádza od Jasona Schreiera z Kotaku, ktorý tvrdí, že informáciu má od „overeného zdroja“.

Pred časom sa o dvoch novinkách hovorilo ako o zariadeniach s označením Anaconda a Lockhart. Z Anaconda sa s postupom času stal už Project Scarlett, no čo sa stalo s druhým modelom, tým si nikto nie je istý. Zatiaľ vieme len to, že Scarlett bude silnejším článkom z dvojice, pretože ponúkne podporu pre 4K rozlíšenie.

Zaujímavosťou však je, že šéf divízie pre Xbox, Phil Spencer, dávnejšie prehlásil, že Scarlett bola jedinou konzolou, na ktorej spoločnosť v tom čase pracovala. To isté zopakoval aj pred pár mesiacmi, konkrétne v auguste. Veci sa však, očividne, veľmi rýchlo zmenili.

Debut dvoch konzol s rozdielnymi špecifikáciami a cenou by bol veľmi šikovný krok, ktorý by sa jednoznačne odrazil na počte predaných kusov, čo priamo ovplyvní celkový zisk. Neostáva nám teda nič iné, než zdvihnúť palec hore.