Až dve konzoly Xbox? Microsoft sa zrejme chystá predstaviť dve rôzne verzie

Nová generácia konzol z dielne Microsoftu neprinesie jeden, ale hneď dva nové modely. Rozdiel medzi nimi majú tvoriť špecifikácie a cena.

Budúci rok sa zrejme staneme svedkami obrovského konkurečného súboja medzi konzolami od Microsoft a Sony. Na jednej strane sa nachádza nová generácia Xboxu, na druhej zase PlayStation 5.

Nová generácia konzol z dielne Microsoftu však neprinesie jeden, ale hneď dva nové modely, píše TheNextWeb. Rozdiel medzi nimi majú tvoriť špecifikácie a cena. To znamená, že Microsoft chce vytvoriť jednu silnejšiu a jednu slabšiu konzolu, aby tak vyhovel čo najširšej škále zákazníkov.

Správa pochádza od Jasona Schreiera z Kotaku, ktorý tvrdí, že informáciu má od “overeného zdroja”.

Pred časom sa o dvoch novinkách hovorilo ako o zariadeniach s označením Anaconda a Lockhart. Z Anaconda sa s postupom času stal už Project Scarlett, no čo sa stalo s druhým modelom, tým si nikto nie je istý. Zatiaľ vieme len to, že Scarlett bude silnejším článkom z dvojice, pretože ponúkne podporu pre 4K rozlíšenie.

TIP REDAKCIE
MMR: Slováci vyvinuli monitorovací systém, ktorý dokáže asistovať ozbrojeným aj záchranným zložkám!

Zaujímavosťou však je, že šéf divízie pre Xbox, Phil Spencer, dávnejšie prehlásil, že Scarlett bola jedinou konzolou, na ktorej spoločnosť v tom čase pracovala. To isté zopakoval aj pred pár mesiacmi, konkrétne v auguste. Veci sa však, očividne, veľmi rýchlo zmenili.

Debut dvoch konzol s rozdielnymi špecifikáciami a cenou by bol veľmi šikovný krok, ktorý by sa jednoznačne odrazil na počte predaných kusov, čo priamo ovplyvní celkový zisk. Neostáva nám teda nič iné, než zdvihnúť palec hore.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať