Európskemu trhu so smartfónmi počas Q3 vládol Samsung. Darilo sa aj čínskemu Xiaomi

Tretí štvrťrok jednoznačne patril juhokórejskému výrobcovi Samsung, ktorému pripadá až 35,7 % trhu. To je o približne 5,3 % viac ako minulý rok.

Nedávno sme vás informovali ohľadom percentuálnych podielov jednotlivých spoločností na trhu s tabletmi. Apple síce vtedy stál hrdo na prvom mieste, no pri smartfónoch sa mu až tak veľmi nedarilo. Prekonal ho totiž nielen Samsung, ale aj Huawei.

Ako píše web GSMArena, tretí štvrťrok jednoznačne patril juhokórejskému výrobcovi Samsung, ktorému pripadá až 35,7 % trhu. To je približne o 5,3 % viac ako minulý rok (26-percentný nárast). Druhú priečku zaujal činsky gigant Huawei, a to s výbornými 22,2 %. Oproti minulému roku však stráca.

Tretie miesto patrí Apple. Americký výrobca počas Q3 expedoval 9,8 milióna smartfónov, a tak mu patrí 18,6 % trhu. No rovnako ako Huawei, aj Apple si oproti rovnakému obdobiu v minulom roku mierne pohoršil.

Zdroj: GSMArena

Štvrtá priečka pripadá najväčšiemu skokanovi – Xiaomi. Čínska spoločnosť sa totiž v tabuľke vyšplhala zo 6,5 % na 10,5 % (5,5 milióna predaných zariadení). Medziročne tak jej podiel vzrástol o 73 %.

TIP REDAKCIE
NÁVOD: Takto získaš Windows 11 zadarmo a najnovší Office 2021 za 15 €!

Úplne posledné miesto na zozname pripadá spoločnosti HMD Global, ktorá v priebehu Q3 predala len 0,9 milióna zariadení, a tak jej patrí 1,8 % trhu.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať