Samsung Galaxy S11 bude absolútne foto monštrum: Ponúkne až 100x zoom!

Ak ste si mysleli, že 50x zoom, ktorý ponúkol Huawei P30 Pro je šialenosť, ktorú len tak hocikto netromfne, mysleli ste si zle. Vyzerá to totiž tak, že Samsung sa naštval a v Galaxy S11 a Galaxy S11+ nasadí nový systém aký tu ešte nebol.

Ak ste si mysleli, že 50x zoom, ktorý ponúkol Huawei P30 Pro je šialenosť, ktorú len tak hocikto netromfne, mysleli ste si zle. Vyzerá to totiž tak, že Samsung sa naštval a v Galaxy S11 a Galaxy S11+ nasadí nový systém aký tu ešte nebol.

Vyplýva to zo zistení gréckeho zdroja, ktorý má prístup k nateraz utajeným informáciám. Podotýkame, že rovnaký zdroj je minimálne čo sa Galaxy smartfónov týka veľmi presný. Späť však ku Galaxy S11 a S11+. Oba smartfóny majú ponúknuť šialenú funkciu Space Zoom, ktorú si výrobca patentoval len nedávno.

Cieľom Samsungu pri tvorbe Space Zoom bolo asi jediné, a to prekonať 50x hybridný zoom, ktorý uviedol Huawei spolu s modelom P30 Pro. Galaxy S11 a Galaxy S11+ majú ponúknuť 100x priblíženie, ktoré bude vychádzať z 48 Mpx zoom108 Mpx hlavného senzora.

Momentálne nevieme, aké technológie Samsung pre dosiahnutie tohto efektu využije, no tipovali by sme to na periskopový objektív, pixel binningumelú inteligenciu. Inými slovami, juhokórejský výrobca pravdepodobne nasadí veľmi podobný prístup ako Huawei. Podrobnosti však pochopiteľne zatiaľ nepoznáme.

Galaxy S11 a S11+: Čo sme sa ešte dozvedeli?

Okrem informácií o šialenom fotoaparáte vieme, že Galaxy S11 a Galaxy S11+ majú podporovať až 120 Hz obnovovaciu frekvenciu displeja. Väčší S11+ má okrem toho ponúknuť až 6,9-palcový displej, čo je takmer tabletové teritórium. Samsung si to pravdepodobne môže dovoliť hlavne kvôli tenším horným a spodným rámikom. Koniec koncov, pre Samsung by bolo nelogické, aby Galaxy S11 a S11+ veľkosťou prekonali Galaxy Note10/Note10+.

TIP REDAKCIE
Sygic má novinku, do navigácie pridal rozpoznávanie dopravných značiek

Veľmi prekvapivý je aj dátum predstavenia, ktorý sa má konať už 11. februára, teda podstatne skôr než predstavenia, ktoré prebehli po ostatné roky. Výrobca má byť na novinky patrične hrdý a chce ich do rúk zákazníkov dostať už začiatkom marca. Fakt, že Huawei sa momentálne snaží nájsť cestu na trh aj bez Google služieb pre Samsung určite pôsobí ako motivačný faktor, ktorý pre spotrebiteľov znamená jediné – lepšie smartfóny. Aspoň nateraz.

Galaxy S11+: Predbežná špecifikácia

  • Displej: 6,9-palcový AMOLED, 120 Hz
  • Fotoaparáty: 108 Mpx hlavný, 48 Mpx (10 x optický zoom, 100x hybridný zoom), ultraširokouhlý, ToF senzor, 8K video pri 30 FPS, možnosť náhľadu záznamu z 3 fotoaparátov
  • Procesor: Exynos 990
  • Pamäť: 8 GB RAM, 256 GB úložisko (základ)
  • Batéria: 4 900 mAh
  • Cena: od 999 €
  • Dostupnosť: 11. februára (predstavenie), 6. marca (dostupnosť)

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať