Photoshop Camera: Adobe má vlastnú aplikáciu pre fotoaparáty smartfónov

Dostupná bude od budúceho roka.

1
Adobe Photoshop Camera

Spoločnosť Adobe je dobre známa hlavne kvôli vysoko hodnoteným grafickým programom Lightroom, Photoshop a mnohým ďalším digitálnym produktom.

Pred niekoľkými dňami spoločnosť Adobe uvoľnila aplikáciu Photoshop, ktorá je špeciálne určená pre tablety iPad od Apple. V priebehu júna tiež predstavila kreatívnu aplikáciu s názvom Fresco.

Netrvalo dlho a Adobe prichádza s ďalšou novinkou, mobilnou aplikáciou určenou pre smartfóny. Nazýva sa Photoshop Camera. Už podľa pomenovania je jasné, že bude fungovať ako „spúšť fotoaparátu“.

Aplikácia je postavená na platforme Sensei AI, pomocou ktorej dokáže upravovať fotografie v reálnom čase. Priamo na obrazovke smartfónu tak užívateľ uvidí aplikované efekty inšpirované schopnosťami dvorného programu Photoshop.

Adobe Photoshop Camera

V žiadnom prípade ale nejde o špecializovaný foto nástroj s množstvom funkcií. Na prvý pohľad na podobá na prostredie fotoaparátu sociálnej siete Instagram alebo Snapchat. V spodnej rozhrania aplikácie si užívateľ vyberie filter, niektorý z efektov alebo nálepku, a ak bude s výsledkom spokojný, jednoducho stlačí spúšť.

Výrobca hovorí o automatickom optimalizovaní nastavení podľa scény a typu objektu, ktorý je snímaný. Nové efekty a filtre v aplikácii postupne pribudnú formou aktualizácií. Aplikácia Photoshop Camera bude dostupná pre platformy Android a iOS až od budúceho roka.

Existuje však šanca, ako sa k nej dostať skôr. Stačí sa zaregistrovať na tejto stránke a dúfať, že sa na vás usmeje šťastie. Schopnosti aplikácie výrobca prezentuje vo videu nižšie.