Nového iPad Pro sa dočkáme až budúci rok, naznačuje finančný riaditeľ Apple

Hovorí sa aj o modeli s 5G konektivitou.

0
Zdroj: macrumors.com

Finančný riaditeľ spoločnosti Apple, Luca Maestri, po najnovšom naznačuje, že nového iPad Pro sa dočkáme nie tento, ale až budúci rok. Téme sa venoval web macrumors.com.

Informácia pramení z rozhovoru týkajúceho sa príjmov spoločnosti, počas ktorého Maestri spomenul, že iPad Pro bude mať svoj debut načasovaný trochu inak. Jednoduchšie povedané, zatiaľ čo gigant rad naposledy aktualizoval v októbri minulého roku, nového produktu sa nemáme dočkať skôr ako v roku 2020.

Väčšina ľudí dúfala, že nový iPad Pro bude predstavený v priebehu októbra tohto roku. To sa ale očividne nestalo. Verí sa, že Apple môže predstaviť svoj nový tablet v priebehu najbližšieho marca, teda približne o 4 mesiace.

iPad Pro má údajne doraziť s podporou pre 3D snímanie, ktoré bude súčasťou vzadu umiestnených fotoaparátov. Tie majú byť rozložené do rovnakého vzoru, aký môžeme vidieť pri iPhone 11 Pro. Hovorí sa dokonca aj o modeli s podporou 5G konektivity. Tu samozrejme vznikajú špekulácie ohľadom možnosti, že prvé 5G zariadenie od Apple nebude smartfón, ale tablet.