Adobe Photoshop je konečne dostupný pre tablety iPad od Apple

1
ipad

Na minuloročnej konferencii Adobe MAX bola predstavená grafická aplikácia Photoshop, špeciálne určená pre tablety iPad od Apple. Dostupná mala byť v priebehu tohto roka, čo je teraz aktuálne.

Dôležité je, že aplikácia Photoshop pre iPad je takmer identická s jej verziou určenou pre počítače a notebooky. K istým zmenám však predsa len došlo. Dotkli sa užívateľského prostredia a ovládania, ktoré je prispôsobené pre dotykové obrazovky.

Aplikácia disponuje plnou kompatibilitou s perom Apple Pencil (obe generácie), nechýba plnohodnotná podpora pre PSD súbory, práca s vrstvami, synchronizácia v cloude či množstvo ďalších funkcií, ktoré radi využijú všetci profesionálni tvorcovia grafického obsahu.

Nástroje a ďalší obsah budú v aplikácii pribúdať formou obvyklých aktualizácií.

Photoshop
iPad Pro. Foto: Apple

Photoshop pre iPad si môže stiahnuť a vyskúšať každý. Aspoň po dobu prvých 30 dní. Ďalšie využívanie je podmienené predplatným v službe Adobe Creative Cloud, Ak už predplatné máte, stačí sa do aplikácie prihlásiť.

Čerstvo sprístupnená aplikácia si rozumie s tabletmi iPad Pro (Wi-Fi, SIM), iPad Pro 12,9″ a jeho 2. generáciou, iPad Pro 10,5″, iPad Pro 9,7″, iPad 5. generácie, iPad Mini 4 a iPad Air 2.

Aplikáciu Adobe Photoshop pre iPad si stiahnete z Apple App Store z tohto odkazu.