Oppo Reno 3: Unikli možné špecifikácie aj cena

Zaujímavý výkon za slušnú cenu.

3
Zdroj: Digit

Podľa najnovších špekulácií sa má čínsky výrobca Oppo pomaly chystať na predstavenie nového smartfónu, konkrétne Oppo Reno 3. Práve o tomto modeli sa aktuálne dozvedáme kľúčové informácie v podobe špecifikácií a ceny, ktoré sa objavili na Weibo. Tému spracoval web gizmochina.com.

Ak by sme sa riadili informáciami z vyššie spomenutého zdroja, Oppo Reno 3 bude z prednej strany pokrývať 6,5-palcový FullHD+ AMOLED displej s rozlíšením 1 080 x 2 400 pixelov a 90 Hz obnovovacou frekvenciou. Zabudovaný by v sebe mal mať aj snímač odtlačkov prstov.

Zadná strana má ponúknuť štvoricu fotoaparátov, z ktorých hlavný príde s 60 Mpx rozlíšením. Pomocné snímače majú pritom disponovať 8 Mpx, 13 Mpx a 2 Mpx rozlíšeniami. Selfie fotoaparát vraj ponúkne slušných 32 Mpx, avšak zatiaľ nie je isté, či bude vysúvací.

Taktiež by mohlo ísť o prvý smartfón od Oppo, ktorý bude vybavený čipsetom Snapdragon 735. Len pre porovnanie, Reno 2 je poháňaný verziou 730G.

Ďalej sa hovorí aj o 8 GB operačnej pamäti RAM, pričom úložisko by malo byť dostupné v dvoch variantoch – 128 GB/256 GB. Interiér má ďalej dopĺňať aj 4 500 mAh batéria s podporou 30 W VOOC 4.0 rýchlonabíjania. Spomína sa aj podpora 5G kontektivity.

Čo sa týka ceny, tá sa bude odvíjať od vybraného modelu. Zdroj píše o cene 470 USD za model s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom, pričom verzia s 256 GB úložiskom má stáť približne 513 USD. Európske ceny by sa teda mohli pohybovať na hranici 507 až 615 EUR.

Keďže ide o únik, odporúčame vám brať všetky uvedené informácie s rezervou. Oficiálne potvrdenie ceny či špecifikácií zo strany Oppo zatiaľ neprišlo.