IT SPY: Súťaž o najzaujímavejšiu diplomovú prácu z IT oblasti pozná finalistov

0
diplomove prace
Foto: pxhere.com

Cieľom súťaže IT SPY, ktorá sa tento rok koná po jubilejný desiatykrát, je nájsť najzaujímavejšiu a najinovatívnejšiu IT diplomovú prácu z Česka a Slovenska.

Do súťaže IT SPY sa zapojilo 1579 absolventov z akademického roka 2018/19 zo 17 IT fakúlt v Českej republike a na Slovensku. Akademici z množstva diplomových prác vybrali 8 najlepších, ktoré zabojujú o titul absolútneho víťaza.

Víťaz získa okrem akademického uznania aj 1000 €, ktoré použije na ďalší rozvoj projektu. Víťaz bude vyhlásený na finálovom galavečere s prezentáciami jednotlivých projektov, ktorý prebehne v refektári pražského MATFYZu 12. decembra a je prístupný širokej verejnosti.

Medzi finálovými témami rezonujú projekty, ktoré sa zaoberajú strojovým učením a zdokonaľovaním umelej inteligencie v čítaní textu alebo vyhodnocovaní röntgenových snímok.

Ilustr. foto: matfyz.cz/Sloboda

Venujú sa tiež oblasti kybernetickej bezpečnosti či systému, ktorý dokáže pomocou robota mapovať zle prístupné miesta, a môže tak záchranárom uľahčiť prácu napríklad pri banských závaloch.

Finálové pozície si medzi sebou rozdelilo sedem vysokých škôl. V prípade ČR po jednom zástupcovi do finále vyšlú VUT, Mendelova a Masarykova univerzita. Dve finálové nominácie, ako jediné zo všetkých zúčastnených, získalo pražské ČVUT. Zo Slovenska sa na finále vypravia absolventi STU v Bratislave, Žilinskej univerzity v Žiline a Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Pokiaľ vás projekty jednotlivých finalistov zaujímajú, nájdete ich na tejto adrese, kde im zároveň môžete udeliť hlas o cenu verejnosti za najsympatickejší projekt.