Budúcoročný iPad Pro ponúkne nový AR senzor. Neskôr sa ho dočkajú aj iPhony

Apple plánuje v priebehu nasledujúcich rokov vydať nemalé množstvo AR a VR zariadení, ktoré budú vybavené novým 3D senzorovým systémom.

Pred časom sme vás informovali o zaujímavom pláne spoločnosti Apple, ktorý spočíval vo vydaní vlastných inteligentných okuliarov. Okrem nich sa však hovorí aj o iných pripravovaných AR a VR headsetoch, ktoré majú vyjsť v roku 2022. Podľa macrumors.com si ale gigant nachystal ešte jednu novinku.

Apple plánuje v priebehu nasledujúcich rokov vydať nemalé množstvo AR a VR zariadení, ktoré budú vybavené novým 3D senzorovým systémom.

A práve tu do hry vstupuje nadchádzajúci iPad Pro. Nový systém totiž poputuje najskôr do budúcoročných tabletov, no neskôr sa jeho implementácie majú dočkať aj iPhony.

iPad Pro, ktorý bude vybavený novým modulom s dvoma kamerovými senzormi, sa k nám má dostať už v prvej polovici budúceho roku. Jeden z dvoch senzorov bude vychádzať z už existujúcej a známej technológie. V prípade toho druhého hovoríme o malej diere pre 3D systém, čo umožní používateľom vytvárať trojrozmerné rekonštrukcie miestností, objektov či ľudí. V tom istom roku sa novej technológie dočkajú aj iPhony.

TIP REDAKCIE
Elektromobil lacnejší ako spaľovák? Táto automobilka to chce dokázať do 6 rokov!

Nový systém, ktorý spoločnosť plánuje zaviesť v spomenutých zariadeniach, bude pokročilejšia verzia aktuálneho senzoru Face ID. Okrem toho má poverený tím pracovať aj na operačnom systéme rOS, ktorý bude určený výhradne pre produkty podporujúce VR a AR.