Samsung Galaxy A51 sa pomaly odhaľuje: AMOLED displej, 4 foťáky a 4 GB RAM

Samsung vydal Galaxy A50 skorej tohto roku, pričom sme sa dočkali aj vylepšenej verzie v podobe Galaxy A50s. Teraz sa dozvedáme ďalšie zaujímavé novinky.

Samsung vydal Galaxy A50 skorej tohto roku, pričom sme sa dočkali aj vylepšenej verzie v podobe Galaxy A50s. Len krátko na to sa však dozvedáme kľúčové informácie ohľadom pokračovania tohto úspešného radu – Galaxy A51.

Ako píše web fonearena.com, Galaxy A51 má doraziť s 6,51-palcovým Super AMOLED displejom s neznámym rozlíšením. Samsung sa však podľa všetkého obráti na overený FullHD+ panel.

Zdroj: fonearena.com

Zadná strana smartfónu má ponúknuť štvoricu fotoaparátov s hlavným snímačom o rozlíšení 48 Mpx. Zostavu pomocných fotoaparátov tvoria dva 12 Mpx a jeden 5 Mpx snímač. Zaujímavé je predovšetkým ich rozloženie, ktoré pripomína písmeno “L”.

Čo sa týka interiéru, Galaxy A51 má potešiť procesorom Exynos 9611, ktorý skvelo doplnia 4 GB operačnej pamäte RAM a 64/128 GB interného úložiska. Špecifikácie ďalej dopĺňa aj 4 000 mAh batéria. Po softvérovej stránke by mal zariadenie poháňať stále čerstvý Android 10.

TIP REDAKCIE
WhatsApp bol vždy zadarmo, teraz bude aj platený: Kto zaň bude platiť?
Zdroj: fonearena.com

Na renderoch taktiež nie je vidno žiadny fyzický snímač odtlačkov prstov, čo znamená, že ho zrejme nájdeme v prostredí displeja. Telefón meria 158,4 x 73,7 x 7,9 mm, pričom jeho hrúbka vrátane panelu s fotoaparátmi dosahuje približne 8,5 mm.

Ohľadom dátumu debutu tohto modelu zatiaľ neexistujú žiadne bližšie informácie. Tie by sa však k nám mali dostať v priebehu najbližších dní.