cybertruck vs f 150

Fordu sa nepáči marketing Tesly: Ťahanie Ford F-150 do kopca nebolo fér

Elon Musk je známy tým, že má rád nezvyčajné marketingové aktivity. Jednou z nich bol aj test, v ktorom nový pick-up Tesla Cybertruck do kopca potiahla Ford F-150.

Elon Musk je známy tým, že má rád nezvyčajné marketingové aktivity. Jednou z nich bol aj test, v ktorom nový pick-up Tesla Cybertruck do kopca potiahla najpredávanejší pick-up v spojených štátoch, Ford F-150. To sa vedeniu automobilky nepáči. Test nazvala neférovým a vyzvala Elona Muska na férovejší súboj.

Sunny Madra, viceprezident divízie Ford X na Twitteri vyzval Elona Muska, aby im zaslal jeden Cybertruck a oni obe vozidlá podrobia vyrovnanejšiemu testu. Do Muska sa obul aj známy fyzik Neil deGrasse Tyson, ktorý podotkol, že Tesla je ťažšia, vďaka čomu má krútiaci moment elektromobilu oveľa väčšiu šancu „zabrať“ a konkurenciu potiahnuť hoc aj do kopca.

Porovnávali jablká s hruškami

Muskov tím mal v teste použiť model Ford F-150 v prevedení STX (30 000 dolárov), ktorý ponúka 325 konských síl. Tesla Cybertruck v teste, na druhú stranu, stojí 70 000 dolárov a ponúka najvyššiu možnú výbavu a výkon.

Ford F-150 v spomínanom videu je citeľne ľahší, lacnejší a pravdepodobne výrazne menej výkonný,rozoberá video server Motor1. „V pretláčaní sa vyhráva vozidlo s vyšším výkonom a váhou,“ dodáva.

Oveľa férovejšie by bolo, ak by obe vozidlá za sebou tiahli príves s rovnakou váhou. Vtedy by sa ukázalo, ktoré z nich vie utiahnuť väčší náklad. Elona Muska však odpoveď predstaviteľa Fordu nezastrašila. Na Twitteri okamžite zverejnil príspevok, v ktorom prijíma výzvu.

Total
18
Zdieľaní