Kalkulačka s Windows: Známy hacker si po konzole a smartfóne vybral ďalšiu obeť

Nový husársky kúsok.

1
IoT verzia Windows 10 v grafickej kalkulačke
IoT verzia Windows 10 v grafickej kalkulačke

Po hernej konzole Nintendo Switch či smartfónoch prišla na rad aj kalkulačka. Mediálne známy vývojár a hacker Ben na nej rozbehol verziu operačného systému Windows 10, ktorá je určená pre takzvanú IoT (Internet of Things) elektroniku.

Preto sa mu opäť podarilo prilákať pozornosť technologických webov. Foto dokumentácia jeho čerstvého diela momentálne koluje sociálnou sieťou Twitter.

Na novinku upozornil TechWorm.

Ako určite mnohí z vás postrehli, Ben ešte dávnejšie nainštaloval ARM verziu Windows 10 do konzoly Nintendo Switch a po novom to dokázal opäť. Tentokrát však s odlišnou verziou aj odlišným hardvérom, pretože siahol po operačnom systéme pre internet vecí a kalkulačke s grafickým, farebným aj dotykovým displejom. Išlo o model Prime od značky HP.

Prvý pokus Benovi vraj nevyšiel, no ten ďalší už áno. Najskôr musel ale vymyslieť spôsob, ako okabátiť jedno hardvérové obmedzenie. Keďže bol zobrazovací panel príliš malý, mal problém vidieť všetky zobrazované informácie. A hoci Windows stále nemožno korektne spustiť, nakoniec to predsa len dokázal a dostal sa až k štartovacej obrazovke s logom systému.

Nič bližšie v tejto chvíli nevieme. Dozvedeli sme sa iba to, že na projekte ešte stále pracuje, takže si na konkrétnejšie detaily musíme chvíľu počkať.