Apple testuje iOS 13.3. Pribudne funkcia Komunikačné limity

Rodičia môžu lepšie kontrolovať svoje deti.

1
iOS
Foto: Mac World

Americký gigant Apple sprístupňuje prvú beta verziu novej aktualizácie pre operačný systém iOS 13. Verzia 13.3 prinesie, ako vždy, potrebné opravy a taktiež aj šikovné vylepšenia. Jedným z nich je aj funkcia Komunikačné limity, ktorú si priblížime o niečo viac.

Ako píše web macrumors.com, nová funkcia umožňuje rodičom lepšie kontrolovať ich deti, presnejšie v rámci kontaktovania sa s ostatnými. Jednoducho povedané, Komunikačné limity určujú, koho môžu deti kontaktovať a za akých podmienok. Konkrétne je možné ju využiť pri telefónnych kontaktoch, FaceTime, Messages a iCloud kontaktoch.

K dispozícii sú nastavenia na ovládanie komunikácie počas Času obrazovky či funkcia, vďaka ktorej je možné povoliť či zamietnuť pridanie konkrétnych používateľov do skupinového chatu. Jednotlivé nastavenia môžete uplatniť na vybrané alebo všetky kontakty.

macrumors.com

Komunikačné limity sa vzťahujú aj na úpravy kontaktov, ktoré môže rodič buď povoliť, alebo kompletne zakázať. Dodávame, že obmedzenia sa nemôžu vzťahovať na tiesňové linky, ktoré sú deťom vždy k dispozícii.

Aby sme si to zhrnuli, vďaka tejto novej funkcii si môžu rodičia lepšie ustrážiť, s kým sa ich ratolesti bavia, aspoň teda v rámci telefónu. Ako príklad môžeme použiť obmedzenie komunikácie počas vyučovania v škole.