apple headset

Apple má pracovať na vlastnom AR headsete. Ruku k dielu vraj priloží aj Valve

Valve sa na vývoji takýchto technológií už v minulosti podieľalo. Konkrétne hovoríme o spolupráci so spoločnosťou HTC, ktorej výsledkom bol HTC Vive VR.

Ohľadom AR headsetu z dielne spoločnosti Apple sme už počuli nemalý počet predikcií či teórií. Aj keď väčšina z nich rozhodne nemusí byť pravdivá, jeden ostrieľaný analytik tvrdí, že gigant by mohol s novým produktom doraziť už budúci rok. Tému spracoval web ubergizmo.com.

A keďže sa rok 2020 veľmi rýchlo blíži, na povrch prenikajú čerstvé a najmä kľúčové informácie. Práve jednou z nich je aj najnovšie zistenie webu digitimes.com, podľa ktorého má Apple na vytvorení headsetu spolupracovať so svetoznámym štúdiom Valve.

Ide o pomerne zaujímavú novinku, keďže Valve sa na vývoji takýchto technológií už v minulosti podieľalo. Konkrétne hovoríme o spolupráci so spoločnosťou HTC, ktorej výsledkom bol headset HTC Vive VR.

Mali by sme taktiež poznamenať, že herné štúdio pred pár rokmi pomáhalo jabĺčku s implementáciou podpory pre VR do systému macOS, čo znamená, že firmy medzi sebou už majú určitý vzťah.

Zatiaľ však odporúčame brať túto novinku s rezervou. Spoločnosť Apple je totiž známa tým, že sa snaží čo najmenej spoliehať na ostatných, a preto si všetko najradšej robí sama.

Total
1
Zdieľaní