AKTUÁLNE: Facebook, Messenger a Instagram majú výpadok

Sociálna sieť bojuje s nepríjemným problémom týkajúcim sa Facebooku, Messengeru aj Instagramu.

2
Pozor

Nie, nie ste sami. Aj u nás v redakcii sme si všimli, že Facebook momentálne prechádza nepríjemným výpadkom, ktorý zasiahol prakticky celý svet. Ovplyvnené sú tri najväčšie platformy, a to Facebook, Messenger a Instagram.

Prvotné podozrenie sme si overili cez šikovný web DownDetector, ktorý zaznamenáva hlásenia o výpadkoch od používateľov. Na mape môžeme vidieť, že najväčšie problémy hlásia na východnom pobreží USA, v Ázii a miestami aj v Európe.

Výpadok Facebooku ovplyvňuje hlavne východnú časť USA a Áziu

Momentálne nie je jasné, čo presne spôsobuje problémy. Z nášho testu však vieme, že problémové môže byť napríklad pridávanie nových príspevkov. Čo sa Instagramu týka, ten je na tom najhoršie práve v Európe, kde sa používateľom zobrazuje chybová hláška „Nepodarilo sa aktualizovať kanál“.

Instagram má problémy hlavne v Európe

Facebook zatiaľ nezareagoval na výpadok. Ich stránka monitorujúca chod všetkých systémov momentálne nevykazuje známky poruchy. Predpokladáme však, že sa to čoskoro zmení.

Momentálne nevieme, ako dlho bude výpadok trvať a ako sme spomenuli vyššie ani to, čo ho mohlo spôsobiť. Viac informácií prinesieme neskôr.