Elon Musk mení svet: Tesla behom roka zdvojnásobila svoj trhový podiel

Neprajníci zostanú sklamaní.

0
Tesla
Tesla

Americká firma Tesla má namierené na samotný vrchol automobilového priemyslu. Či sa jej niečo také jedného dňa podarí dosiahnuť je síce otázne, no nie nepravdepodobné. Dokazuje to aj čerstvý medziročný úspech.

Ako informuje Sam Korusark-invest.com, automobilka vizionára Elona Muska má momentálne na konte takmer 0,50 % trhový podiel na spotrebiteľskom trhu po celom svete. Ak by sme toto číslo porovnali s identickým obdobím z minulého roku, bavíme sa tu o takmer dvojnásobnom náraste.

Trhový podiel o veľkosti 0,48 %, samozrejme, ešte nič neznamená. Nejde predsa ani o jedno percento. Ak však rast Tesly v blízkej dobe neutíchne, o pár rokov z nej môže byť tak veľká automobilka, že tomu uverí naozaj len málokto.

Za úspechom amerického výrobcu stojí najmä rastúca popularita elektromobilu Model 3, ktorý má pred sebou neľahkú úlohu – spraviť z elektrického pohonu súčasť hlavného spotrebiteľského prúdu.

Takmer 100 000 elektromobilov

Okrem nárastu trhového podielu sme sa ale dopočuli aj o množstve dodaných elektromobilov. Tesla počas tretieho štvrťroku priniesla na trh viac ako 97 000 štvorkolesových kúskov. Ambiciózny cieľ (100 000) síce nesplnila, no za to pokorila svoj doterajší rekord.