instagram

Threads: Nová aplikácia od Instagramu je už dostupná aj u nás

Ak máte vo svojom smartfóne náhodou nainštalovaných málo komunikačných aplikácií, môžete si stiahnuť ďalšiu. Volá sa Threads, patrí k Instagramu a zrejme ju ocenia len náruživejší používatelia tejto sociálnej siete. 

Ak máte vo svojom smartfóne náhodou nainštalovaných málo komunikačných aplikácií, môžete si stiahnuť ďalšiu. Volá sa Threads, patrí k Instagramu a zrejme ju ocenia len náruživejší používatelia tejto sociálnej siete. 

Aplikácia Threads je priamo spojená s funkciou Blízki priatelia, ktorú Instagram zaviedol koncom minulého roka. Táto funkcia vám umožňuje zdieľať Príbehy len s vybranými osobami, ktoré ste zaradili do zoznamu blízkych priateľov.

Threads slúži pre tento, ale aj ďalšie účely. Ide tak o samostatnú aplikáciu, pomocou ktorej môžete zdieľať Príbehy priamo s vybranými osobami, ktoré sú vám blízke. Okrem toho sú v aplikácii dostupné aj priame správy, teda chat, ktorý stále zostáva súčasťou hlavnej aplikácie Instagram.

Ďalšou, asi trochu kontroverznou funkciou, je Stav (Status). Môžete jednoducho zverejniť, čo práve robíte, ako sa cítite a podobne. To je v poriadku. Threads však ponúka automatickú aktualizáciu stavu.

threads

Aplikácia na základe údajov o vašom umiestnení a ďalších vyžadovaných oprávnení sama zverejní napríklad emoji kávy so stručnou informáciou, že ste na káve. Vybíja sa vám batéria smartfónu? Threads to automaticky zverejní. Vaši priatelia tak budú vedieť, že vás nemusia zastihnúť. Stav sa zobrazuje iba ako malá ikona a krátky text pri profilovej fotografii.

TIP REDAKCIE
Ľudia v roku 2021 strávili používaním aplikácií rekordné množstvo času

Aplikácia informuje užívateľa o automatickej aktualizácii stavu upozornením. V záujme ochrany súkromia by sme automatické zverejňovanie určite nezapínali. Threads využijú hlavne tí užívatelia, ktorí majú na konte veľké množstvo sledovateľov.

Osobnejší obsah pre blízkych priateľov či rodinu tak môžu oddeliť od obsahu, ktorý je určený pre fanúšikov a ostatných sledovateľov. Obsah zdieľaný v aplikácii Threads bude viditeľný aj v hlavnej aplikácii Instagram.

Najlepšie bude, ak si aplikáciu vyskúšate na vlastnej koži. V obchode Google Play ju nájdete na tejto adrese. Pre používateľov platformy iOS tu je tento odkaz.

Total
30
Zdieľaní
Total
30
Zdieľať