emui 10

Beta verzia EMUI 10 je dostupná na medzinárodnom trhu. Pribudli ďalšie zariadenia

Po modeloch P30 Pro a P30 pripravil čínsky Huawei beta verziu OS Android 10 s EMUI 10 aj pre vlajkové lode radu Mate 20. Aktualizácia bola dostupná len v Číne, aj keď sa pár zariadení podarilo aktualizovať aj v Holandsku.

Po modeloch P30 Pro a P30 pripravil čínsky Huawei beta verziu OS Android 10 s EMUI 10 aj pre vlajkové lode radu Mate 20. Aktualizácia bola dostupná len v Číne, aj keď sa pár zariadení podarilo aktualizovať aj v Holandsku.

Huawei teraz posúva beta program EMUI 10 na medzinárodný trh, ako informuje na svojich stránkach. Okrem toho doň zaradil ďalšie kompatibilné zariadenia. Vďaka programu beta si užívatelia môžu vyskúšať nové funkcie užívateľského prostredia v predstihu.

Výmenou za to výrobca žiada od užívateľov spätnú väzbu, vďaka ktorej svoje prostredie doladí a opraví prípadné chyby. Keďže nejde o stabilnú verziu prostredia, s istými drobnými chybami sa viac-menej počíta.

Android 10 s EMUI 10 Beta je dostupný pre zariadenia Huawei Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 XMate 20 Lite, Nova 5T, P Smart 2019, P Smart+ 2019 a P30 Lite. Výrobca upozorňuje, že beta verzia systému je určená len pre smartfóny zakúpené vo voľnom predaji. Verzie od operátorov (zatiaľ) podporované nie sú.

TIP REDAKCIE
Sony chystá herný ovládač pre smartfóny: Podobá sa na DualShock

emui

Pred inštaláciou je vhodné, aby si užívatelia zálohovali obsah zariadenia. Do beta programu sa užívatelia môžu zapojiť prostredníctvom aplikácie Friendly User Test, ktorú si stiahnu a manuálne nainštalujú z tohto odkazu.

Následne sa v nej prihlásia svojím Huawei ID a v záložke Osobné prejdu do časti Zapojiť sa do projektu. Z dostupných projektov stačí vybrať EMUI 10 beta. U nás však aktualizácia na EMUI 10 Beta zatiaľ dostupná nie je, čo sa snáď onedlho zmení.

Pokúsili sme sa ju nájsť v aplikácii Friendly User Test na zariadení Mate 20 Pro (zostava LYA-L29 9.1.0.320 – C431E10R1P16), no bez úspechu. Kto nechce riskovať možnú nespoľahlivosť nefinálneho softvéru, čakať musí na vydanie stabilnej verzie EMUI 10. Vývojári by ju mali stihnúť pripraviť do konca decembra.

Huawei má v pláne aktualizovať viac ako 30 zariadení. Ide o dlhodobý proces. Posledné kompatibilné zariadenia prídu na rad až v druhom štvrťroku 2020.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať