Google: Títo výrobcovia si osvoja Android 10 ešte tento rok

Android 10 má do konca roka doraziť na vybrané smartfóny spoločností ASUS, LG, Motorola, OPPO, Realme, Samsung, Sharp, Sony, Transsion a Vivo.

Kľúčovým problémom pri vydávaní nových verzií systému Android je takzvaná fragmentácia. Tá trápi všetkých výrobcov, ktorí sa usilovne snažia o udržiavanie svojich smartfónov na najaktuálnejších verziách systémov. Tvrdým orieškom je však aj pre samotný Google.

Ako už informoval web gsmarena.com, kvôli tomuto “problému” vznikol Project Treble, ktorý debutoval spolu s Android 8.0. Jeho cieľom je urýchliť proces aktualizovania, a to pomocou rozdelenia systému do samostatných modulov.

A vyzerá to, že sa mu to aj skutočne darí. Ako príklad môžeme použiť Android 9.0 Pie, na ktorý prešlo v prvom roku viac ako 22,6 % všetkých podporovaných zariadení. Svoj podiel si samozrejme pripisuje aj úzka spolupráca s kľúčovými výrobcami.

Zdroj: android-developers.googleblog.com

Google prostredníctvom príspevku na svojom blogu taktiež oznamuje, že priemerná doba prechodu z Android 8.0 na Android 9.0 trvala menej ako tri mesiace, pričom verí, že prechod na Android 10 by mohol trvať ešte kratšie.

TIP REDAKCIE
LG plánuje dodržať svoj sľub, začína testovať Android 10

Spolu s touto informáciou gigant zverejnil aj kľúčový zoznam výrobcov, ktorí si najaktuálnejšiu verziu systému osvoja ešte tento rok. Konkrétne hovoríme o spoločnostiach ASUS, LG, Motorola, OPPO, Realme, Samsung, Sharp, Sony, Transsion a Vivo. Mali by sme ale podotknúť, že Android 10 nedorazí na kompletne všetky smartfóny týchto značiek, ale len na niektoré.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať