Android 10 dostanú aj staršie smartfóny OnePlus, potvrdzuje výrobca

Dobré správy.

3
oneplus 5

Spoločnosť OnePlus nepredstavila len nové vlajkové lode OnePlus 7T a 7T Pro. Informovala aj o aktualizáciách na operačný systém Android 10, na ktorom stojí najnovšia verzia používateľského rozhrania OxygenOS 10.

OxygenOS 10 na čele s operačným systémom Android 10 začnú ešte tento mesiac dostávať zariadenia OnePlus 6 a 6T. Výrobca o tom informoval už skôr na svojom oficiálnom fóre. Dostupnosť najnovšej verzie systému však potvrdil aj pre staršie modely, OnePlus 5 a OnePlus 5T.

Oba boli predstavené v roku v 2017, v mesiacoch júl a november. Vlastníci oboch modelov si však budú musieť na aktualizáciu počkať do budúceho roka, presnejšie do druhého štvrťroka 2020.

OnePlus-5T
OnePlus 5T

Spoločnosť OnePlus nespresnila, či bude aktualizáciám predchádzať otvorené beta testovanie. Výrobca však ocenil aktivitu komunity fanúšikov a systém pravidelných beta testovaní, aj vďaka ktorým dokáže aktualizácie doručovať rýchlejšie ako niektorá konkurencia.

OnePlus 7 Pro bol jedným z prvých smartfónov vôbec, ktoré dostali aktualizáciu na Android 10. Získal ju len 17 dní po tom, ako Google najnovšiu systémovú zostavu oficiálne sprístupnil. Výborné aktualizačné renomé potvrdzuje aj rebríček AOSMArk, kde sa výrobca OnePlus nachádza na druhom mieste hneď za spoločnosťou Google (zariadenia Pixel).