displej

V druhej beta verzii One UI 2.0 pre Galaxy S10 pribudol nový režim pre prednú kameru

Spoločnosť Samsung spustila v pár málo vybraných krajinách beta program pre svoje vlajkové lode Galaxy S10 a Galaxy Note10. Prostredie One UI vo verzii 2.0 beta je postavené na OS Android 10.

Spoločnosť Samsung spustila v niekoľkých vybraných krajinách beta program pre svoje vlajkové lode Galaxy S10 a Galaxy Note10. Prostredie One UI vo verzii 2.0 beta je postavené na OS Android 10.

Užívatelia sa môžu zapojiť do beta programu prostredníctvom aplikácie Samsung Members. Dostupný je v Južnej Kórei, v Nemecku, v USA, ale aj v Poľsku, Írsku či v Spojenom kráľovstve.

Medzi vlastníkmi vlajkových lodí Samsung Galaxy S10, ktorí pôsobia v týchto krajinách, sa šíri už druhá beta verzia One UI 2.0, ktorá prináša zaujímavú funkciu, zrejme inšpirovanú najnovšími smartfónmi od Apple. Informuje o nej sammobile.com.

Spoločnosť Apple spolu so smartfónmi iPhone 11 predstavila okrem iných funkcií a vlastností aj slofie. Ide o slow-mo selfie, teda spomalené videá zachytené prednou kamerou.

Slow-mo režim pre prednú kameru sa teraz nachádza aj v druhej beta verzii One UI 2.0 pre Samsung Galaxy S10. Samsung beta užívateľom ponúka „bežné“ spomalené video, nie Super slow-mo, ktoré zvládne zadná kamera pri snímkovaní 960 FPS.

TIP REDAKCIE
Windows 11 čaká skvelé vylepšenie: Pribudnúť má podpora pre widgety tretích strán

Takéto video je kvôli vysokej frekvencii snímkovania veľmi krátke, potrebuje ideálne svetelné podmienky a dobré načasovanie, ktorým užívateľ vystihne ten správny moment hodný výrazného spomalenia.

OneUI 2.0
Foto: Samsung

V súvislosti s novou funkciou predného fotoaparátu sa spomína len Galaxy S10, no neobíde ani rad Note10. Rovnaká beta verzia One UI 2.0 je pre tieto zariadenia už k dispozícii v Nemecku. Postupne sa bude šíriť ďalej po vzore o niečo staršieho súrodenca Galaxy S10.

Predpokladáme, že stabilná verzia OneUI 2.0 s OS Android 10 bude dostupná pre všetkých užívateľov na medzinárodnom trhu do konca tohto roka. Samsung v novej verzii systému vylepšil tmavý režim, minimalizoval kontextové okná a sprehľadnil usporiadanie softvérových tlačidiel, pridal režim Focus alebo automatické nastavenia pre obrazovku Smart Lock.

Ako vyzerá zatiaľ nefinálne prevedenie selfie slow-mo videa z Galaxy S10 môžete vidieť na videu nižšie od autorov zo sammobile.com.

https://www.youtube.com/watch?v=22WdaiJAbcI

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať