Takto vyzerá najmenší fotoaparát na svete. Zapísal sa do knihy rekordov

Spoločnosť OmniVision sa vďaka svojmu unikátnemu vynálezu zapisuje do Guinnessovej knihy rekordov. Reč je o skutočne miniatúrnom obrazovom senzore.

Spoločnosť OmniVision sa vďaka svojmu unikátnemu vynálezu zapisuje do Guinnessovej knihy rekordov. Reč je o miniatúrnom obrazovom senzore, ktorý meria len 0,575 x 0,575 x 0,232 milimetra. Téme sa podrobnejšie venoval web engadget.com.

Najmenší fotoaparát na svete, inak známy aj ako OM6948, sa teda vďaka svojim netradičným rozmerom zapisuje do svetovej knihy rekordov. Aby ste si vedeli predstaviť, o ako malom zariadení hovoríme, prejdite pohľadom na nižšie zobrazenú fotografiu, kde je senzor položený vedľa guľôčky korenia.

Zdroj: OmniVision (via engadget.com)

Fotoparát svoje využitie nájde predovšetkým v medicíne, keďže môže slúžiť ako šikovná pomôcka pre chirurgov, a to najmä počas veľmi náročných zákrokov. Šéf marketingu spoločnosti OmniVision, Aaron Chiang, tvrdí, že miniatúrna kamera je skvelou alternatívou pre katétre či endoskopy, keďže taktiež znižuje riziko kontaminácie.

Čo sa týka kvality obrazu, modul dokáže zaznamenávať videá o rozlíšení 200 x 200 pixelov pri 30 FPS. Pozorovací uhol pritom tvorí 120 stupňov.

TIP REDAKCIE
YouTube Music sa dostáva do ďalších hodiniek s Wear OS
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať