Samsung Galaxy S10

Banky reagujú: Majitelia Galaxy S10 a Note10 nemôžu využívať odtlačok prsta

Samsung má na krku problém s bezpečnosťou jeho high-end smartfónov. Niektoré banky z viacerých kútov sveta preto medzičasom zasiahli.

Samsung má na krku problém s bezpečnosťou svojich smartfónov. Ak používateľ siahne po lacnej ochrannej fólii zo silikónu, môže sa stať, že zariadenie odomkne úplne cudzí odtlačok. Niektoré banky z viacerých kútov sveta preto medzičasom zasiahli.

Majitelia smartfonov Galaxy S10 a Galaxy Note10 z krajín, ako je napríklad Čína, Spojené kráľovstvo alebo Izrael, nemôžu v rámci mobilnej aplikácie svojej banky využívať ultrazvukový snímač odtlačkov prstov. Niektorí sa dokonca ocitli v takej situácii, že ju vôbec nespustia, informuje web GSMArena.

K dočasnému vypnutiu biometrickej funkcionality pristúpila banka Nationwide Building Society, Hapoalim Bank aj Bank of China. NatWest sa k problému postavila trošku prísnejšie, pretože pozastavila kompletnú softvérovú podporu pre problémové modely.

Za krokom bánk stoja obavy zo zneužitia bezpečnostnej diery v high-end smartfónoch so značkou Samsung, ktorá posledné dni koluje internetom.

TIP REDAKCIE
Späť ku koreňom? OnePlus 10R ponúkne lákavú výbavu za ešte lákavejšiu cenu

Ako už mnohí z vás nepochybne počuli, niektoré vlajkové lode Galaxy S10 s čipsetom Exynos odomkli nezaregistrované, čiže úplne neznáme odtlačky. Stačilo nalepiť lacnú ochrannú fóliu, priložiť náhodný prst a dotyčný nadobudol prístup do operačného systému Android, ako keby bol majiteľom smatfónu.

Momentálne nie je ešte stále jasné, čo za problémom stojí. Samsung najskôr upozorňoval na kombináciu Galaxy S10 s neoriginálnym a lacným príslušenstvom, no postupom času vysvitlo, že nejde len o jeden model z jeho portfólia.

Aj Galaxy Note10

Ako sme už informovali, aj biometrický snímač pod displejom Samsung Galaxy Note10 dokázala zmiasť fólia z termoplastického polyuretánu (TPU). A to i napriek tomu, že odtlačok zaregistrovali ešte pred jej použitím. Z toho vyplýva, že odstránenie a opätovná registrácia identity nič nevyrieši.

Kórejský výrobca spotrebnej elektroniky chce komplikáciu odstrániť prostredníctvom avizovanej softvérovej aktualizácie. Nič bližšie ale v tejto dobe nevieme.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať