Ilustračný obrázok

Samsung musí konať: Problém so snímačmi odtlačkov je aj na Note10

Zariadenie rozoznalo odtlačok prsta aj vtedy, keď nebol pridaný v systéme a používateľovi tak otvorilo domovskú obrazovku.

Minulý týždeň sme vás informovali o probléme spojenom so snímačom odtlačkov prstov na Galaxy S10. Zariadenie totiž rozoznalo odtlačok prsta aj vtedy, keď nebol pridaný v systéme a používateľovi tak otvorilo domovskú obrazovku. Neskôr sa testami zistilo, že rovnakým problémom trpí aj Samsung Galaxy S10+ a dokonca aj zariadenia radu Galaxy Note10.

Samsung sa problému začal okamžite venovať. Spoločnosť neskôr poznamenala, že za nesprávnym fungovaním snímača stoja „niektoré silikónové fólie“ a že majitelia smartfónov by ich zo zariadení mali odstrániť a odtlačky pridať nanovo. Nové video však naznačuje, že oklamať sa dá aj Galaxy Note10, a to len za použitia klasickej TPU (termoplastický polyuretán) fólie.

Vo videu môžete vidieť, ako používateľ najskôr odstráni všetky pridané odtlačky a neskôr ich bez fólie opäť zaregistruje. V čase 1:22 na displej priloží malý kúsok TPU fólie, ktorá snímač odtlačkov zmätie a ten vyhodnotí aj odtlačky, ktoré neboli zaregistrované ako správne.

TIP REDAKCIE
Gmail v prostredí Google Play Store dosiahol 10 miliárd stiahnutí

Momentálne nevieme či sú ovplyvnené úplne všetky verzie Galaxy S10 a Galaxy Note10 alebo či ide len o niektoré verzie (napr. len Exynos). Na Slovensku však Samsung predáva práve Exynos verzie, ktoré týmto problémom trpia.

Spoločnosť nedávno začala rozposielať softvérovú aktualizáciu pre Samsung Galaxy Note10+ 5G, ktorá má mierne vylepšovať fungovanie snímača odtlačkov prstov. Podobnú aktualizáciu má získať aj zvyšok zariadení.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať