samsung galaxy S10

Samsung Galaxy S10 má problém. Odomknúť ho môže aj cudzí odtlačok prsta

Samsung Galaxy S10 je vybavený ultrazvukovým snímačom odtlačkov prstov, ktorý je vo všeobecnosti považovaný za spoľahlivejší ako optické riešenia.

Samsung Galaxy S10 je vybavený ultrazvukovým snímačom odtlačkov prstov, ktorý je vo všeobecnosti považovaný za spoľahlivejší ako rovnaké riešenia založené na optickej metóde snímania.

Ultrazvukové vlny dokážu rozpoznať aj mokrý či znečistený prst. Do istej miery, samozrejme. Ako však zistila jedna majiteľka smartfónu zo Spojeného kráľovstva, Samsung Galaxy S10 môže pomocou odtlačku prsta odomknúť aj iná osoba.

Snímač jednoducho akceptuje aj odtlačky, ktoré neboli v zariadení registrované. Problém zákazníčka zaznamenala po tom, ako na displej nalepila ochranné sklo zakúpené v e-shope eBay za cenu približne 3 €. Informuje o tom BBC.

Smartfón odomkla odtlačkom prsta na ľavej ruke, ktorý nemala v zariadení zaregistrovaný. Následne požiadala svojho manžela, aby sa jej smartfón pokúsil odomknúť rovnakým spôsobom. Bol úspešný.

Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10 a jeho snímač odtlačkov prstov.

Pod nespoľahlivé rozpoznávanie sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou podpisuje použitie neoriginálneho príslušenstva. To však neznamená, že je to v poriadku. Keďže máme Galaxy S10 po ruke, rozpoznávanie sme vyskúšali. Náš model ale nemá nalepenú žiadnu ochrannú fóliu.

V tomto prípade rozpoznávanie funguje spoľahlivo. Nezaregistrované odtlačky systém rozpoznávania odmieta. Podľa agentúry Reuters si je ale výrobca vedomý problému a čoskoro vydá opravnú aktualizáciu.

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?

V neskoršom stanovisku pre Engadget dodal, že nedôsledné rozpoznávanie skúmajú a zákazníkom odporúča, aby používali len autorizované príslušenstvo navrhnuté výhradne pre produkty značky Samsung.

Juhokórejská online banka KaKaobank medzitým svojim zákazníkom odporučila, aby z bezpečnostných dôvodov snímač vypli a využili iný spôsob autentifikácie. Technicky rovnaký problém sa v apríli tohto roku týkal aj vlajkového modelu Nokia 9 PureView.

Nokia 9 využíva optický snímač odtlačkov prstov, ktorý taktiež kladne reagoval na cudzie odtlačky. Horšie na tom bolo to, že sa dal smartfón odomknúť aj rukavicami či dokonca balíčkom žuvačiek. Na problém vtedy upozornil UI/UX dizajnér Decoded Pixel.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať