Motorola RAZR s ohybným displejom sa blíži. Vieme, kedy ju predstavia!

Hello Moto.

1
motorola razr
Vizualizácia Sarang Sheth, Yanko Design

Po zariadeniach Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X sa čoskoro zrejme staneme svedkami predstavenia ďalšieho skladacieho smartfónu. Spoločnosť Motorola začala pozývať na tlačovú udalosť, ktorá sa bude konať 13. novembra v meste Los Angeles. 

Je viac menej isté, že spoznáme Motorolu Razr, aj keď ju výrobca vo svojej propagácii priamo nespomína. Zariadenie bude modernou verziou ikonickej „žiletky“, mobilného telefónu s véčkovou konštrukciou, ktorého sa medzi rokmi 2004 – 2008 predalo asi 130 miliónov kusov.

Prvé informácie o zariadení Motorola Razr s ohybným displejom sa objavili ešte v auguste minulého roka. Vtedy sa na verejnosti ocitol patent výrobcu z databázy vládneho amerického úradu USPTO.

Postupne sa objavovali ďalšie a ďalšie indície, až do augusta tohto roka, kedy portál letsgodigital.org informoval, že sa novinka začne v decembri predávať aj v Európe. Zatiaľ sa však skôr hovorí o exkluzívnej dostupnosti u amerického operátora Verizon a maloobchodnej cene, ktorá sa má pohybovať okolo sumy 1 500 dolárov.

motorola razr
Vizualizácia Sarang Sheth, Yanko Design

Čo sa týka špecifikácie, dostať by sme mali extra vysoký ohybný OLED displej s pomerom strán až 22:9 a rozlíšením 2 142 x 876 pixelov. Na prednej/zadnej časti zariadenia by sa mal nachádzať ďalší menší informačný displej s pomerom strán 4.3 a rozlíšením 800 x 600 pixelov.

Motorola Razr ale nebude vlajkovou loďou. Za vysokou cenou bude stáť hlavne zložitý displej. Hovorí sa o čipsete Snapdragon 710, 4/6 GB operačnej pamäti RAM64/128 GB internom úložisku a 2 730 mAh batérii s 27 W TurboPower nabíjaním.

Bude stáť novodobá Motorolu Razr? Počkáme si do 13. novembra a uvidíme.