Nová klávesnica od Logitech umožňuje jednoduchú výmenu mechaniky

Skvelý nápad.

1
Nová klávesnica
Nová klávesnica

Firma Logitech vyrukovala s novou klávesnicou Pro X pre náruživých hráčov, ktorá ponúka nezvyčajnú možnosť. S pomocou plastovej pomôcky je totiž možné odstrániť prítomnú mechaniku a kedykoľvek ju nahradiť za inú.

Používateľ musí však v takom prípade počítať s tým, že mu porastú náklady. Jedno dodatočné balenie, kde nájdeme 92 alternatívnych prepínačov, stojí až 50 dolárov. Základnú cenovku novinky reprezentuje suma 150 dolárov, píše web The Verge.

Potenciálny zákazník dostane na výber z troch rôznych druhov mechaník. Jedna je taktilná, jedna lineárna a posledná vydáva prenikavé cvaknutie. Vylúčená nie je navyše ani ich vzájomná kombinácia. Niektoré tlačidlá môžu byť vďaka tomu tichšie, iné pre zmenu hlučnejšie.

Klávesnice Logitech Pro X a Pro zavítajú do obchodov v priebehu októbra. Druhá verzia vyzerá a funguje tak isto ako prvá, no má jednu nevýhodu. Prítomné prepínače nemožno vymieňať za použitia špeciálnej pomôcky, preto je trošku lacnejšia. Každý, kto sa pre ňu rozhodne, zaplatí o 20 dolárov menej.