google pixel 4

Google Pixel 4: Nový, kvalitný render a detekcia dopravných nehôd

Asi žiadna tohtoročná vlajková loď nebola spájaná s takým množstvom neoficiálnych uniknutých informácií ako Google Pixel 4. Okrem dostupnosti a ceny je známe asi všetko.

Asi žiadna tohtoročná vlajková loď nebola spájaná s takým množstvom neoficiálnych uniknutých informácií ako Google Pixel 4. Okrem dostupnosti a ceny je známe asi všetko.

Google Pixel 4 bude mať vysoký výkon, čistý Android 10, výkonné fotoaparáty tvorené dvoma snímačmi obrazu, ovládanie pomocou gest, displej s vyššou obnovovacou frekvenciou a dostupný bude v dvoch veľkostiach.

Samozrejme, všetky indície musí potvrdiť výrobca, spoločnosť Google. Udeje sa tak 15. októbra. Nič mimoriadne alebo prekvapivé by sme sa však už dozvedieť nemali. Priestor na nové poznatky tu však ešte je.

Známy Evan Blass (@evleaks) zverejnil krátko pred oficiálnym predstavením zatiaľ najkvalitnejší render, ktorý zobrazuje celkový finálny vzhľad zariadenia Google Pixel 4. V podstate ním len potvrdzuje skôr uverejnené snímky.

google pixel 4
Zdroj: Evan Blass

Autori z vývojárskeho fóra XDA v týchto dňoch odhalili ďalšiu z nových funkcií, ktorá prispeje k lepšej bezpečnosti. Google Pixel 4 by mal mať automatickú detekciu dopravných nehôd.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Dávajte si POZOR, na Slovákov mieria nové SMS-ky, okradnú vás aj o stovky eur!

Ak smartfón pomocou svojich zabudovaných senzorov zistí, že ste sa stali účastníkom dopravnej nehody, dokáže sám privolať pomoc. Zavolá na tiesňovú linku, poprípade vybraným kontaktom odošle informácie o incidente a vašom aktuálnom umiestnení.

Smartfón bude najskôr vibrovať a zvoniť na maximálnej hlasitosti, čím si vyžiada vašu pozornosť. Ak nebudete schopní reagovať, resp. nepotvrdíte, že ste v poriadku, Pixel 4 automaticky kontaktuje tiesňovú linku a vybrané osoby z adresára.

Aj keď môže ísť o skutočne prínosnú funkciu, netreba počítať s tým, že bude dostupná v medzinárodnom meradle. Skôr to vidíme len na americký a jemu blízke trhy.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať