iPhone SE 2

iPhone SE 2 vraj bude vybavený LCD displejom od LG

Ďalší člen série iPhone SE vraj zrejme bude vybavený LCD displejom pochádzajúcim z dielne spoločnosti LG. Dvaja velikáni už údajne rokujú o dodávkach.

Ďalší člen série iPhone SE vraj zrejme bude vybavený LCD displejom pochádzajúcim z dielne spoločnosti LG. Dvaja velikáni už údajne rokujú o dodávkach, informuje macrumors.com.

Tento typ displeja, ktorým má byť iPhone SE 2 vybavený, si momentálne prechádza kontrolami kvality. Samotné zariadenie by sa malo na trh dostať začiatkom budúceho roku.

Mnohých táto informácia však zrejme priveľmi neprekvapí. LCD panely sa totiž okrem iného vyznačujú aj nižšou cenou, čo je jeden z faktorov, vďaka ktorému nám SE 2 nezruinuje peňaženky. Cene prichádzajúceho modelu sme sa viac venovali v samostatnom článku.

Podľa známeho analytika Ming-Chi Kuo by malo zariadenie pripomínať model iPhone 8, o čom svedčí aj veľkosť prítomného panelu, ktorá sa pohybuje na hranici 4,7 palca a hrubými rámikmi. Rozdiel však máme spoznať v zabudovanom čipe (A13 Bionic) aj veľkosti RAM (3 GB).

Kuo taktiež očakáva, že SE 2 dorazí v až troch farebných prevedeniach (Space Grey, Silver a Red) a s 64/128 GB úložiskom. Rovnako ako najnovšia séria iPhonov, ani tento model nebude disponovať technológiou 3D Touch, pričom ako náhrada má poslúžiť Haptic Touch.