iPhone SE 2 by mal stáť okolo 500 €

Výkon iPhone 11 za päť stoviek.

1
Koncept iPhone SE 2
Koncept iPhone SE 2 (ZDROJ Ben Geskin / techgarage.blog)

Začiatkom nadchádzajúceho roka by sme mali spoznať už netrpezlivo očakávaný iPhone SE 2. Kompaktný iOS smartfón bude podľa všetkého vyzerať ako iPhone 8, poženie ho čipset Apple A13 a jeho cenovka má pripomínať tú, s ktorou prišla prvá generácia ešte v roku 2016.

O dizajne, útrobách a príchode sme mohli počuť ešte v priebehu minulého týždňa. Cena však vyplávala na povrch až počas uplynulých dní. Za jednou aj druhou informáciou stojí ten istý zdroj – renomovaný analytik Ming-Chi Kuo.

Na novinku upozornil web MacRumors.

Ak tak predsa len bude, za nový iPhone SE 2 zaplatíme rovnako, ako sme zaplatili za iPhone SE po jeho príchode na spotrebiteľský trh. To znamená, že môžeme počítať s cenovkou okolo 500 eurMing-Chi Kuo síce spomína 400 dolárov, v tej americkej nie je ale zahrnutá DPH.

Dizajn iPhone 8, výkon iPhone 11

iPhone SE 2 by mal z vizuálneho uhla pohľadu pripomínať model iPhone 8, takže možno očakávať kompaktnú 4,7-palcovú uhlopriečku. Je však otázne, či Apple chce zachovať hrubé rámiky okolo displeja alebo siahne po výreze. Tlačidlo Touch ID vraj vstane z mŕtvych a z toho sa dá vydedukovať, že celá predná strana zostane bez väčšej konštrukčnej zmeny.

O výkon sa postará kombinácia tohtoročného high-end čipsetu Apple A13, ktorá poháňa iPhone 11, a 3 GB operačnej pamäte RAM. Na výber dostaneme 64 alebo 128 GB verziu vrátane šedej, striebornej a červenej farby.

Druhú generáciu zrejme spoznáme v prvom štvrťroku nadchádzajúceho roka, a to po boku nových iPadov. V podobnom období prišiel aj iPhone SE.