Huawei sa prepadá: 2. miesto v predajnosti telefónov mu ukradne Apple

Huawei sa prepadne na 3. miesto, upozorňujú analytici.

1

Huawei v počte predaných kusov smartfónov predbehol Apple ešte v druhom štvrťroku 2018. Odvtedy sa Huawei začalo dariť tak, že druhé miesto mal pevne v rukách s ambíciami vyštverať sa na samotný vrchol, odkiaľ chcel zhodiť dominantný Samsung.

Potom však prišli sankcie zo strany USA, ktoré Huawei zasiahli mimoriadne tvrdo. Výroba smartfónov ako takých síce vďaka zdravým predajom v domovskej Číne ohrozená nie je, na vrchol rebríčka to však bohužiaľ nestačí, citovala analytikov taiwanská publikácia Digitimes. Podľa ich predbežných odhadov má americká firma Huawei predbehnúť do konca kalendárneho roka.

Huawei si za rok vybudoval slušný náskok približne 25 miliónov predaných kusov smartfónov. Fakt, že nemôže predávať nové modely a musí sa uspokojiť len s tými, ktoré už stihol uviesť na trh mu však nijako nepomáha. Je teda viac než pravdepodobné, že k prepadu na tretiu priečku skutočne dôjde.

Apple sa, na druhej strane, teší z nečakaného úspechu iPhone 11, kvôli ktorému dokonca zvyšuje produkciu. Veľmi spokojný je aj Samsung, ktorému Huawei pred Vianocami prestal dýchať na krk. Zariadenia radu Galaxy Note10Galaxy S10 tak majú relatívne čistý vzduch.