Huawei Nova 6 zrejme dorazí s podporou 5G konektivity

Aspoň tak tvrdí jeden z leakerov.

1
Huawei Nova 5 Zdroj: Banggood

Čínsky výrobca Huawei vydal svoj smartfón s označením Nova 5 ešte na začiatku leta, konkrétne v júni, momentálne sa do predaja rúti Nova 5T. Teraz sa dozvedáme, že podľa všetkého už usilovne pracuje na jeho nástupcovi – Nova 6, ktorý by mal doraziť s podporou 5G konektivity. O novinke informoval server gsmarena.com.

Ako prvý s touto novinkou prišiel leaker @evleaks, inak známy aj ako Evan Blass. Nanešťastie je však jeho tweet zatiaľ jedinou informáciou, s ktorou môžeme pracovať.

Zdroj: twitter.com/evleaks (via gsmarena.com)

O bližších detailoch týkajúcich sa tejto témy by sme sa však mali dozvedieť už čoskoro, keďže podľa zdroja by model Nova 6 mohol debutovať už na začiatku budúceho roku.

Čo sa týka momentálne najaktuálnejšieho modelu tejto série, ktorý sa u nás predáva, Nova 5T ponúka 6,26-palcový IPS LCD displej so snímačom odtlačkov prstov, 3 750 mAh batériu, štvoricu fotoaparátov s hlavným snímačom o rozlíšení 48 Mpx a taktiež aj 8-jadrový čipset Kirin 980, ktorý dopĺňa 6/8 GB operačnej pamäte RAM spolu s 128 GB interného úložiska. Jeho cena sa pohybuje na hranici okolo 400 eur.