Honda bude v Európe od roku 2022 predávať už iba hybridy a elektromobily

O tri rok skôr, ako japonská automobilka pôvodne plánovala.

0
Mestský elektromobil Honda
Mestský elektromobil Honda e

Tí, ktorí si robia zálusk na čisto nové auto so značkou Honda, sa podľa všetkého budú musieť poponáhľať. Platí to však iba pre toho, kto si potrpí na spaľovacom motore.

Ako informuje CNN, renomovaná automobilka chce od roku 2022 ponúkať Európanom už iba hybridné alebo čisto elektrické pohonné systémy. Pôvodne k tomu malo dôjsť až o tri roky neskôr, no čoraz prísnejšie európske regulácie a čoraz väčšia dôvera v zelených technológiách zatlačili na pílu.

„Tempo zmeny v regulácii, na trhu a v správaní spotrebiteľov na území Európy znamená, že zmena naprieč elektrifikácii prebieha rýchlejšie ako čokoľvek iné,“ uviedol na margo plánov automobilky jej senior viceprezident Tom Gardner.

Honde teraz nezostáva nič iné, ako čo najskôr spestriť svoju súčasnú ponuku. Preto by sme sa mali v priebehu nadchádzajúcich troch rokov dočkať rovno šiestich noviniek, ktoré bude poháňať elektrická energia. Buď čiastočne alebo kompletne.

Jedným z už známych elektromobilov od japonského výrobcu je aj malý mestský model Honda e za 30 000 eur. Produkčnú verziu sme spoznali počas podujatia IAA 2019 v nemeckom Frankfurte a dnes už vieme aj to, že prvé elektromobily dorazia k prvým zákazníkom niekedy v lete 2020.