Tank s vrtuľami: Tento dron je vyrobený na to, aby narážal do iných dronov

Toto tu tuším ešte nebolo.

4
Nezvyčajný dron
Nezvyčajný dron

Drony sú populárne ako v spotrebiteľských, tak aj v zbrojárskych kruhoch. Svet sa preto dočkal novinky, s ktorou možno likvidovať iné drony. Nie však prostredníctvom zabudovanej zbrane, ale silného nárazu.

Za nekonvenčným lietajúcim výtvorom stojí firma Anduril Industries, ktorá tvrdí, že už stihla odoslať prvé kusy. Medzi jej zákazníkov patria armády po celom svete.

TechSpot píše, že dron Interceptor možno ovládať dvomi spôsobmi. Používateľ má k dispozícii buď polomanuálny (rozhoduje v kritickej chvíli) alebo plne autonómny režim s plnohodnotnou umelou inteligenciou. Ak siahne po druhej možnosti, prevezme riadenie prítomná technika.

Dron Interceptor
Dron Interceptor

Naberie rýchlosť a nabúra

Novinka z dielne zbrojárskej firmy Anduril Industries sa od bežných dronov v našich obchodoch s elektronikou líši v tom, že nie je vyrobená pre zábavu. Keďže dokáže nabrať rýchlosť o veľkosti až 160 kilometrov za hodinu, nerobí jej problém vyradiť z prevádzky iný dron. Po rozbehu doňho iba jednoducho nabúra.

Otázne zostáva už iba to, koľko takých interakcií Interceptor vôbec vydrží. Keďže ide o produkt zo zbrojárskeho priemyslu, dá sa očakávať, že zvládne podstatne viac ako komerčné alternatívy.

Anduril Industries založil jeden zo spoluzakladateľov firmy Oculus, Palmer Luckey.