DJI Mavic Mini oficiálne: Kompaktný a ľahký dron prichádza s cenou 399 EUR

Adekvátna náhrada za model Spark.

2
dji mavic mini
Foto: DJI

Spoločnosť DJI dnes oficiálne predstavila nový produkt – kompaktný a ultra ľahký dron Mavic Mini, o ktorom sme prvýkrát čo-to počuli len pred niekoľkými dňami.

DJI Mavic Mini vyzerá už na prvý pohľad veľmi dobre. Nehovoriac o základnej cene, ktorá sa zastavila na hranici 399 EUR. Čo za túto sumu prípadní záujemcovia dostanú?

V prvom rade novú konštrukciu s váhou 249 gramov, vďaka ktorej sa dron dokáže doslova zložiť do dlane. V batožine tak nezaberie veľa miesta a zbytočne nezvýši jej váhu. Výrobca hovorí, že váha dronu je takmer porovnateľná s priemerným smartfónom. Smartfóny ale skôr vážia menej, zväčša pod 200 gramov, až na pár výnimiek.

Dji mavic mini

DJI Mavic Mini zaznamená dianie z vtáčej perspektívy pomocou menšieho snímača obrazu (1/2.3-palca) s rozlíšením 12 Mpx, ktorý je osadený v 3-osovom mechanickom stabilizátore.

Väčšina záberov z takéhoto zariadenia aj tak poputuje na sociálne siete, pre ktoré je kvalita obrazu viac ako dostatočná. Filmový priemysel nie je cieľovou stanicou modelu Mavic Mini. Maximom je 2,7K video pri 30 FPS. Ako ekvivalent tiež dobre poslúži klasický FHD záznam pri vyššom snímkovaní 60 FPS.

dji mavic mini
Foto: DJI

Potešia automatické kreatívne režimy snímania, v rámci ktorých vás dron natočí krúžením, postupným stúpaním, v špirále alebo v ďalších režimoch letu. Dron má samozrejme zabudované GPS, pomocou ktorého sa dá presne ovládať a vráti sa sám na miesto vzletu pri nízkej kapacite batérie. Zabudnúť ale musíme na automatické vyhýbanie sa prekážkam. Táto operatíva zostáva na pilotovi.

dji mavic mini
Foto: DJI

Výdrž na jedno nabitie? Výborných 30 minút v ideálnych podmienkach. Protivietor a akrobatické kúsky výdrž zrejme o niečo znížia. Dron je dodávaný s diaľkovým ovládačom, ktorý nemá displej a obsahuje menej tlačidiel ako ovládač dronov Mavic 2.

TIP REDAKCIE
Viac ako 5 hodín dlhé video natočené na jeden záber: iPhone 11 Pro v akcii

K ovládaču sa pripája smartfón a pre komunikáciu sa využíva WiFi. HD obraz v reálnom čase dokáže prenášať na vzdialenosť 2 kilometrov (verzia s európskou CE certifikáciou). Spojenie sa nadväzuje cez novú aplikáciu DJI Fly, ktorá bola špeciálne navrhnutá priamo pre dron Mavic Mini.

dji mavic mini
Foto: DJI

Ovládanie je možné v troch režimoch: klasickom (P), športovom bez obmedzení v rýchlosti a výške letu (S) a filmovom (C), ktorý je stabilnejší a teda prispôsobený pre zaznamenávanie súvislejších videí.

Ako sme spomínali v úvode, DJI Mavic Mini stojí 399 EUR. Za zváženie ale môže stáť aj balíček Fly More Combo, ktorý stojí 499 EUR. Jeho súčasťou sú tri vymeniteľné batérie, tri sady vrtúľ, dva microUSB káble, konektory pre USB C a Lightning, ovládač a pár ďalších komponentov.

Spolu s dronom sa dá z oficiálnej stránky objednať aj potrebná microSD karta SanDisk Extreme s kapacitou 128 GB alebo 64 GB. U DJI stoja 42, resp. 25 EUR. Podľa oficiálnej stránky je však Mavic Mini momentálne už vypredaný. Na opätovnú dostupnosť tak musíme čakať.