Xiaomi v budúcnosti môže ponúknuť smartwatch so systémom Wear OS od Google

oločnosť Xiaomi údajne môže pracovať na inteligentných hodinkách so systémom Wear OS. Nové odhalenie prináša časť zdrojového kódu.

Spoločnosť Xiaomi, ktorá sa v oblasti nositeľných gadgetov preslávila najmä vďaka svojim fitness náramkom Mi Band, údajne môže pracovať na inteligentných hodinkách so systémom Wear OS od Google, píše 9to5Google.

Náznak prítomnosti spomínaného operačného systému v novom produkte nám ponúka zdrojový kód aplikácie Wear OS, konkrétne verzia 2.8. V ňom sa totiž môžeme dočítať o Mi Wear – názve aplikácie, ktorá aktuálne neexistuje.

Je vysoko pravdepodobné, že podobnosť dvoch názvov znamená, že čínska spoločnosť skutočne pracuje na inteligentných hodinkách poháňaných systémom od Google.

Xiaomi nie je až taký nováčik

Ako sme už uviedli vyššie, Xiaomi na trhu s nositeľnými gadgetmi nie je žiadnym nováčikom. Veľkej popularite sa totiž tešia jeho fitness náramky Mi Band, ktoré sme taktiež aj osobne testovali. Na druhú stranu, fitness náramky stále nie sú “pravé” smartwatch.

TIP REDAKCIE
Proti COVID-19 bojuje už aj Ulož.to, za každé očkovanie poskytne 20 GB zadarmo

Nakoniec by sme mali predsa len poznamenať, že zatiaľ ide len o informáciu pochádzajúcu zo zdrojového kódu, preto nie je oficiálne potvrdené, či Xiaomi na hodinkách aj skutočne pracuje. Ak sa ich teda niekedy dočkáme, zrejme to nebude v blízkom období.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať