DJI Mavic 2

Ďalšia obeť obchodnej vojny. Američania si za drony od DJI priplatia 13 %

Čoraz nebezpečnejšia obchodná vojna medzi Čínou a USA má na konte ďalšiu obeť. Po gigantovi Huawei prišli na rad i americkí spotrebitelia.

Čoraz nebezpečnejšia obchodná vojna medzi Čínou a USA má na konte ďalšiu obeť. Po oslabenom gigantovi Huawei prišli na rad i americkí spotrebitelia, ktorí si za špičkovú lietajúcu elektroniku od čínskej firmy DJI trošku priplatia. Ceny porástli o 13 percent.

Stalo sa tak počas nedávneho upravovania cenoviek, píše The Verge. To prebehlo krátko po tom, čo začali platiť dodatočné clá na import tovaru z Číny v hodnote až 125 miliárd dolárov. Bavíme sa tu o čísle 15 percent.

Rozhodnutie prezidenta Donalda Trumpa a jeho administratívy má takú reťazovú reakciu, že ju začínajú pociťovať i samotní Američania. A to je ešte len začiatok. Cenovky by mala okrem DJI skôr či neskôr zdvihnúť aj firma Apple, ktorej vyššie clá spôsobia nemalé komplikácie. Mnohé produkty od jabĺčka vznikajú v čínskych fabrikách.

15 % navyše

Dodatočné clo začalo z jednej aj druhej strany obchodnej vojny platiť od začiatku septembra. Spojené štáty ho ale o mesiac opäť navýšia, a to isté platí i o hodnote importovaného tovaru z Číny. Tentokrát totiž pôjde až o 250 miliárd dolárov.

Ak sa teda do októbra nič nezmení, súčasných 25 percent nahradí 30 a spolu s tým porastú ďalšie koncové ceny.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať