iPhone XR

Apple ustupuje: iPhony mimo záruky opraví i nezávislý servis

Firma Apple podľahla nedávnej vlne kritiky. Pokazené iPhony mimo záručnej doby bude môcť po novom opravovať i nezávislý servis.

Kalifornské jabĺčko podľahlo nedávnej vlne kritiky. Pokazené iPhony bude môcť po novom opravovať i nezávislý servis. Musí sa však najskôr zapojiť do špeciálneho programu firmy Apple, ktorá ho nazýva Independent Repair Provider Program.

Keď tak niektorý z nich spraví, nadobudne prístup k originálnym komponentom, nástrojom a špecializovaným tréningom jeho zamestnancov, píše GSMArena. A to i bez toho, aby musel disponovať za bežných okolností nevyhnutnou autorizáciou.

Komentár k článku na webe GSMArena
Komentár k článku na webe GSMArena

Zbavíme sa tak viacerých súčasných problémov, medzi ktoré patrí aj nezobrazovanie aktuálneho stavu životnosti batérie. K tomu došlo vtedy, keď si používateľ iOS smartfónu kúpil originálnu batériu a dal ju vymeniť v neautorizovanom servise.

Firma Apple to síce ospravedlňovala tým, že chce svojich zákazníkov chrániť pred špekulantmi alebo amatérmi, no tento argument jej príliš nevyšiel. Preto nakoniec vyrukovala s novým servisným programom pre menšie biznisy.

TIP REDAKCIE
Proti COVID-19 bojuje už aj Ulož.to, za každé očkovanie poskytne 20 GB zadarmo

Členstvo v klube nestojí ani jeden cent. Jabĺčko poskytuje hardvér aj školenia bez toho, aby si za to čokoľvek pýtalo. Treba však počítať s menšími obmedzeniami, pretože oprava súčiastok dostane určité limity.

Servis bez bežnej autorizácie bude môcť vykonávať iba jednoduchšie zásahy, ako je napríklad výmena prasknutého ochranného skla alebo výmena opotrebovanej batérie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať