Tínedžer utrpel mŕtvicu. Dôvodom bolo nadmerné hranie PUBG

Príbeh má však šťastný koniec.

1
FOTO: Wccftech

Počítačové hry či videohry ako celok sú síce zábavné a pomáhajú nám zabiť „nadbytočný“ čas, no rovnako dokážu byť aj veľmi návykové. Práve to mnohých expertov vedie k tvrdeniu, že závislosť na videohrách sa môže porovnávať so závislosťou na drogách, o čom sa po novom presvedčil aj jeden mladý Ind.

Smutná udalosť sa odohrala v Hajdarabáde, v Indii, píše Ubergizmo. Mladý tínedžer a zároveň vášnivý fanúšik populárneho titulu PUBG utrpel mŕtvicu po tom, ako každý deň presedel celé hodiny strieľaním na ostatných hráčov, pričom prestávku si dával len kvôli brigáde a škole.

Podľa dostupných informácií si tínedžer odrazu prestal cítiť pravú ruku a nohu, čo po krátkej chvíli viedlo k mŕtvici. Doktori opísali jeho prílišné hranie hier ako príčinu trombózy.

Závislosť na PUBG tínedžera viedla k navyknutiu si na veľmi nezdravý životný štýl – menej jedol, čoho výsledkom bol drastický pokles váhy a tým pádom nedostatok potrebných živín.

TIP REDAKCIE
India nainštaluje kamerový systém, ktorý predpovie zločin ešte pred tým, než sa stane

Tento príbeh má však šťastný koniec. Mladý hráč bol prevezený do nemocnice, kde sa plne zotavil a bol dokonca už aj prepustený. Dúfajme, že si z tohto veľmi nepríjemného zážitku zobral ponaučenie nie len on, ale aj ostatní.