Tínedžer utrpel mŕtvicu. Dôvodom bolo nadmerné hranie PUBG

Mladý tínedžer a zároveň vášnivý fanúšik populárneho titulu PUBG utrpel mŕtvicu po tom, ako každý deň presedel celé hodiny strieľaním na ostatných hráčov.

Počítačové hry či videohry ako celok sú síce zábavné a pomáhajú nám zabiť “nadbytočný” čas, no rovnako dokážu byť aj veľmi návykové. Práve to mnohých expertov vedie k tvrdeniu, že závislosť na videohrách sa môže porovnávať so závislosťou na drogách, o čom sa po novom presvedčil aj jeden mladý Ind.

Smutná udalosť sa odohrala v Hajdarabáde, v Indii, píše Ubergizmo. Mladý tínedžer a zároveň vášnivý fanúšik populárneho titulu PUBG utrpel mŕtvicu po tom, ako každý deň presedel celé hodiny strieľaním na ostatných hráčov, pričom prestávku si dával len kvôli brigáde a škole.

Podľa dostupných informácií si tínedžer odrazu prestal cítiť pravú ruku a nohu, čo po krátkej chvíli viedlo k mŕtvici. Doktori opísali jeho prílišné hranie hier ako príčinu trombózy.

Závislosť na PUBG tínedžera viedla k navyknutiu si na veľmi nezdravý životný štýl – menej jedol, čoho výsledkom bol drastický pokles váhy a tým pádom nedostatok potrebných živín.

TIP REDAKCIE
POTVRDENÉ: Šéf Twitteru odstúpil z funkcie, v správnej rade zotrvá do budúceho roku

Tento príbeh má však šťastný koniec. Mladý hráč bol prevezený do nemocnice, kde sa plne zotavil a bol dokonca už aj prepustený. Dúfajme, že si z tohto veľmi nepríjemného zážitku zobral ponaučenie nie len on, ale aj ostatní.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať