Porsche Taycan

VIDEO Stíhačka bez krídiel: Porsche Taycan napínal svaly na lietadlovej lodi

Avizovaný elektromobil z dielne renomovanej automobilky Porsche nám predviedol svoj pohon. Napínanie svalov prebehlo na ploche lietadlovej lode.

Avizovaný elektromobil z dielne renomovanej automobilky Porsche nám predviedol svoj pohon. A nielen tak hocikde. Napínanie svalov prebehlo priamo na ploche americkej lietadlovej lode medzi bojovými stíhačkami.

Ako je príležitosť vidieť na autentickom videu nižšie, rozbehnutie aj zabrzdenie trvalo 10 sekúnd, v rámci čoho Porsche Taycan nabral rýchlosť prekračujúcu 145 kilometrov za hodinu. Akceleračná dráha dosahovala niečo okolo 264 metrov a za volantom sedela profesionálna pretekárka Shea Holbrook, informuje Electrek.

Lietadlová loď nesie názov USS Hornet a ide presne o to isté plavidlo, ktoré pomáhalo astronautom misií Apollo 12 aj Apollo 13 počas ich návratu domov. Jej roky bolo cítiť i na badateľne nerovnomernom povrchu.

“Aj keď to nie je obvyklá metrika, ktorú používame na porovnávanie výkonnosti modelu Taycan, je to pre profesionálov celkom vhodný spôsob, ako demonštrovať výkon vozidla, keď sa blíži ku koncu svojho vývoja. Povaha Taycanu, jeho neuveriteľné zrýchlenie a brzdiaca sila boli na premenlivom povrchu veľmi pôsobivé,” uviedol na margo napínania svalov jeden z vrcholových manažérov firmy Porsche.

Oficiálne predstavenie elektromobilu Porsche Taycan by malo prebehnúť počas dnešného dňa. Preto nezabudnite čítať TECHBYTE, ktorý vám prinesie všetky dôležité informácie.

Total
6
Zdieľaní