Do vysávača od Xiaomi sa podarilo nainštalovať Spotify, koncert to zrovna nie je

Prečo? Prečo nie.

1

Upratovanie domácnosti nepatrí zrovna medzi najobľúbenejšie činnosti. Spríjemniť si ho ale môžete aspoň obľúbenou hudbou, ktorú si doma pustíte z reproduktorov alebo slúchadiel. 

Najlepšie samozrejme je, ak za vás upratuje niekto iný. Napríklad robotický vysávač, ktorý zvládne základnú údržbu domácnosti. Jeden z majiteľov takéhoto vysávača dokázal, že zvládne viac, ako len behať po podlahe a hučať sacím mechanizmom.

Eddie Zhang nainštaloval do robotického vysávača značky Xiaomi aplikáciu Spotify, ktorý následne bezproblémovo prehral vybrané hudobné skladby. Vysávač si tak popri upratovaní pekne nôtil.

Keďže robotický vysávač nebol zrovna vyvíjaný pre potreby prehrávania hudby, zvuk má na míle ďaleko od toho, čo by sa dalo nazvať kvalitnou reprodukciou. Plechový zvuk sa šíri z reproduktora z útrob vysávača a prelína sa s hlukom z vysávania.

vysavac
Prvá generácia vysávača Xiaomi Vacuum Cleaner

Praktický prínos takéhoto vylepšenia? Žiadny neexistuje. Teda, ak si odmyslíme chvíľkové pobavenie. Eddie Zhang je technologicky zdatným užívateľom a jeho inštalácia hudobnej aplikácie do robotického vysávača nie je úplne jednoduchá.

Využil open-source klienta Raspotify, ktorý slúži pre inštaláciu aplikácie Spotify do počítačov Raspberry Pi s linuxovným operačným systémom.

Vysávač sa v podstate tvári ako externý reproduktor pre funkciu Spotify Connect s diaľkovým ovládaním. Pokiaľ by ste si chceli náhodou svoj robotický vysávač od Xiaomi ozvučiť, Eddie Zhang zverejnil kompletný návod na svojej webovej stránke.