Porsche Taycan

Porsche si za lepší umelý zvuk pre Taycan pýta šialenú sumu

Porsche Taycan má kvalitne prevedenú karosériu, výkonný elektrický pohon, skvelý dojazd a rýchle nabíjanie. Preto sa treba pripraviť aj na mastné cenovky.

Porsche Taycan vyniká hneď vo viacerých oblastiach. Má kvalitne prevedenú karosériu, pokročilé technológie, výkonný elektrický pohon, skvelý dojazd a rýchle nabíjanie. Preto sa treba pripraviť aj na poriadne mastné cenovky.

Nemecký výrobca si už len za vylepšenie základného zvuku, ktorý v podstate nahrádza zvuk klasického motora na fosílne palivá, pýta niekoľko stoviek navyše. Ako informuje Electrek, potenciálny záujemca si v takom prípade musí pripraviť dodatočných 500 dolárov.

“Porsche Electric Sport Sound vylepšuje základný zvuk vozidla a robí ho viac emotívnejším – v exteriéri aj interiéri,” uvádza konfigurátor.

Cena základnej verzie elektromobilu Porsche Taycan začína až na 150 000 dolároch. Preto nie je žiadnym veľkým prekvapením, že vylepšenie syntetického zvuku (tu sa dá vypočuť) stojí tak veľa. Spomenutá suma môže pri väčších nárokoch veľmi rýchlo porásť až o niekoľko tisícok.

TIP REDAKCIE
Mechanická klávesnica na prácu: Logitech MX Mechanical nie je na hranie, no o to viac ju chceme!
Porsche Taycan
Porsche Taycan

Povinnosť výrobcov

Nahradenie chýbajúceho zvuku spaľovacieho motora bolo donedávna nepovinnou voľbou výrobcu. Ak niekto chcel, mohol elektromobil vybaviť dodatočnými externými reproduktormi, aby o používateľovi vedeli chodci či cyklisti. Elektromotor je za bežných okolností tichý, takže sa môže veľmi rýchlo stať dopravná nehoda.

Európska únia preto pristúpila k nariadeniu, ktoré núti výrobcov elektromobilov, aby z dodatočného hardvéru a audia spravili povinnú súčasť výbavy. Platí to pre všetky modely, ktoré majú namierené na spotrebiteľský trh. V klube teda nechýba ani Porsche Taycan. Tie súčasné musia mať systém AVAS do polovice roka 2021.