iOS 13 trpí „známou“ bezpečnostnou chybou. Ku kontaktom sa dostanete aj cez zamknutý displej

Systém je však stále v štádiu beta testovania.

0
iOS
Foto: Mac World

Novej verzie operačného systému iOS, teda iOS 13, sa dočkáme už o pár dní. Okrem skvelých funkcií či tmavého režimu však systém obsahuje aj nepríjemnú bezpečnostnú chybu, na ktorú prišiel jeden z výskumníkov v oblasti bezpečnosti, píše BleepingComputer.

Jose Rodriguez poukázal, že na iPhonoch s iOS 13 existuje možnosť dostať sa k špecifickému obsahu aj cez zamknutú obrazovku. Hovoríme teda o chybe v oblasti zabezpečenia, ktorá je inak známa aj ako „password bypass“.

TIP REDAKCIE
Špičková hra The Room dorazila do Obchodu Play v novom pokračovaní Old Sins!

V tomto prípade je možné sa prostredníctvom len niekoľkých krokov dostať ku telefónnym kontaktom. Vizuálnu ukážku tohto úkonu nám Jose ponúka vo svojom videu, v ktorom môžeme vidieť, že na úspešné prelomenie zamknutej obrazovky nemusíte byť žiadny odborník.

Jose už o probléme informoval aj samotného giganta, ktorý by mal chybu v najbližšom období odstrániť, keďže iOS 13 má debutovať už o dva dni, teda 19. septembra.

Mali by sme ešte poznamenať, že toto nie je prvá chyba tohto typu, ktorú Jose v prostredí iPhonov odhalil. Problémom totiž v minulosti trpeli aj verzie iOS 12.0.1 a 12.1.