Porsche Taycan

Porsche Taycan oficiálne: 450 km dojazd a 100 km/h za 2,8 sekundy

Automobilka Porsche vyrukovala so svojím prvým elektromobilom. Porsche Taycan vyzerá takmer tak isto, ako vyzeral aj jeho koncept Mission E.

Automobilka Porsche vyrukovala so svojím prvým elektromobilom. Porsche Taycan vyzerá takmer tak isto, ako vyzeral aj jeho koncept Mission E. A to isté platí o výbave. Okrem slušného dojazdu ponúka aj slušnú akceleráciu.

Prítomná 93 kWh batéria vydrží zhruba 450 kilometrov (štandard WLTP) dlhú cestu a čo sa týka zrýchlenia, hi-tech novinka z Nemecka naberie rýchlosť 100 km/h za zhruba 2,8 sekundy.

Čaro Porsche Taycan sa ale skrýva v samotnom nabíjaní. Šťavu totiž možno dopĺňať pri výkone až 270 kW. Maximálna kapacita rekuperácie dosahuje tiež slušných 265 kW.

Porsche Taycan

Porsche Taycan

Porsche Taycan

S výkonom elektrického pohonu elektromobilu súvisí obdivuhodných 761 koní (krútiaci moment 1 050 Nm). Preto mu nerobí problém zrýchliť až na 260 kilometrov za hodinu.

Interiér Porsche Taycan

Moderne prevedený interiér tvoria až štyri displeje. Jeden sa nachádza pred šoférom, ďalšie dva v strede palubnej dosky a posledný pred spolusediacim pasažierom. Zákazník musí však siahnuť po verzii s TOP výbavou. Na výber je Porsche Taycan Turbo a Taycan Turbo S.

TIP REDAKCIE
Formula E ukázala najefektívnejšie pretekárske auto na svete

Porsche Taycan

Porsche Taycan

Cenovka základnej verzie začína na 150 000 dolároch. Tá najdrahšia stojí o niekoľko tisícok viac. Dočkáme sa aj lacnejšej, no skôr ako budúci rok to nebude.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať