Porsche Taycan oficiálne: 450 km dojazd a 100 km/h za 2,8 sekundy

Tesla má nového konkurenta.

2
Porsche Taycan
Porsche Taycan

Automobilka Porsche vyrukovala so svojím prvým elektromobilom. Porsche Taycan vyzerá takmer tak isto, ako vyzeral aj jeho koncept Mission E. A to isté platí o výbave. Okrem slušného dojazdu ponúka aj slušnú akceleráciu.

Prítomná 93 kWh batéria vydrží zhruba 450 kilometrov (štandard WLTP) dlhú cestu a čo sa týka zrýchlenia, hi-tech novinka z Nemecka naberie rýchlosť 100 km/h za zhruba 2,8 sekundy.

Čaro Porsche Taycan sa ale skrýva v samotnom nabíjaní. Šťavu totiž možno dopĺňať pri výkone až 270 kW. Maximálna kapacita rekuperácie dosahuje tiež slušných 265 kW.

Porsche Taycan

Porsche Taycan

Porsche Taycan

S výkonom elektrického pohonu elektromobilu súvisí obdivuhodných 761 koní (krútiaci moment 1 050 Nm). Preto mu nerobí problém zrýchliť až na 260 kilometrov za hodinu.

Interiér Porsche Taycan

Moderne prevedený interiér tvoria až štyri displeje. Jeden sa nachádza pred šoférom, ďalšie dva v strede palubnej dosky a posledný pred spolusediacim pasažierom. Zákazník musí však siahnuť po verzii s TOP výbavou. Na výber je Porsche Taycan Turbo a Taycan Turbo S.

Porsche Taycan

Porsche Taycan

Cenovka základnej verzie začína na 150 000 dolároch. Tá najdrahšia stojí o niekoľko tisícok viac. Dočkáme sa aj lacnejšej, no skôr ako budúci rok to nebude.