Oppo už budúci mesiac predstaví smartfón s podporou 65 W rýchlonabíjania

Rýchlonabíjanie sa v poslednom období stalo doslova trendom, keďže mnoho veľkých spoločností sa preteká, kto ponúkne v tomto ohľade najviac.

Spoločnosť Oppo nedávno predstavila novú sériu smartfónov s označením Reno2. Rad však neobsahoval vlajkovú loď, ktorá by plnila úlohu nástupcu pôvodného Reno 10 Zoom. To sa však má čoskoro zmeniť, píše Neowin.

Séria bude totiž už čoskoro obohatená o smartfón známy ako Reno Ace, ktorý zaujal predovšetkým podporou šialeného 65 W rýchlonabíjania. Pokiaľ je tomu skutočne tak, išlo by o najrýchlejšie nabíjanie, ktoré dokáže smartfón momentálne ponúknuť.

Novodobý trend

Rýchlonabíjanie dnes môžeme chápať ako novodobý trend, keďže mnoho veľkých spoločností sa preteká v tom, kto ponúkne v tomto ohľade najviac. Potvrdzuje to napríklad aj Vivo s jeho 120 W rýchlonabíjaním, ktoré má batériu o kapacite 4 000 mAh nabiť do plnej kapacity v priebehu len 17 minút.

Aktuálne sa maximálka pri rýchlonabíjaní smartfónov pohybuje na výkone okolo 50 W – tiež na Oppo smartfóne. Len pre porovnanie, model Galaxy Note 10+ od spoločnosti Samsung ponúka “len” 45 W rýchlonabíjanie.

Čo sa týka bezdrôtového nabíjania, trhu bude po svojom predstavení zrejme dominovať Mi 9 Pro od Xiaomi (30 W), ktorému sme sa venovali v samostatnom článku.

Žiadny smartfón však nie je len o rýchlonabíjaní, čo samozrejme platí aj pre Reno Ace. Novinka má doraziť s 90 Hz displejom a 4 000 mAh batériou. Jeho predstavenia sa máme dočkať o necelý mesiac, presnejšie 10. októbra.