Xiaomi, Vivo a Oppo spájajú sily: Prenášajte súbory bez potreby aplikácie tretej strany

V prostredí ColorOS, FuntouchOS a MIUI sa bude už čoskoro nachádzať možnosť rýchleho zdieľania súborov medzi zariadeniami.

Spoločnosti Xiaomi, Oppo a Vivo práve predstavili nový spôsob prenášania súborov naprieč svojimi zariadeniami – smartfóny týchto značiek by už čoskoro mali byť schopné medzi sebou prenášať hudbu, fotografie či videá bez potreby aplikácie tretej strany, informuje web Gizmochina.

V ColorOS, FuntouchOS a MIUI sa teda bude po novom nachádzať možnosť rýchleho zdieľania súborov, ktorej funkcionalitu môžeme prirovnať k AirDrop od Apple. Smartfóny sa navzájom spoja cez Bluetooth, pričom následný prenos prebehne prostredníctvom WiFi, a to rýchlosťou 20 Mbps.

Cieľom nového spojenectva je komfortnejšie prenášanie súborov medzi smartfónmi. Tohto pohodlia chcú spoločnosti dosiahnuť predovšetkým tým, že eliminujú potrebu prítomnosti dodatočnej služby (aplikácie tretej strany).

Gizmochina

Rýchlo, efektívne, stabilne

Bližšie detaily týkajúce sa tohto spojenectva zatiaľ nie sú známe. Vieme však to podstatné, teda že naprieč smartfónmi od Oppo, Vivo a Xiaomi budete už čoskoro môcť rýchlo, efektívne a najmä stabilne prenášať súbory ako fotografie, videá, pesničky či dokumenty.

Ide o naozaj rozumný krok, keďže smartfóny týchto výrobcov majú na čínskom trhu až 50-percentný podiel.

TIP REDAKCIE
Čipová kríza zašla priďaleko: Prvá automobilka prestáva montovať airbagy, ďalšie môžu nasledovať

Vzniká nový trend?

Je veľmi pravdepodobné, že sa toto spojenectvo v budúcnosti rozrastie o ďalšie spoločnosti, teda že sme svedkami vzniku nového trendu – zjednodušeného prenášania súborov medzi smartfónmi bez potreby dodatočnej služby.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať