Vlajkové lode Xiaomi Mi Mix 5G a Mi 9 Pro 5G budú oficiálne predstavené 24. septembra

Spolu s nimi uzrie svetlo sveta aj nový systém MIUI 11 či Mi TV.

1
Zdroj: Gizmochina

Dátum predstavenia nových vlajkových lodí značky Xiaomi bol konečne oficiálne potvrdený. Už 24. septembra sa nám ukáže nový Mi Mix 5G i Mi 9 Pro 5G, píše Gizmochina. Okrem vlajkových lodí sa však máme dočkať aj predstavenia systému MIUI 11 a čerstvo novej Mi TV.

Vyzerá to, že s príchodom nových modelov sa spoločnosť rozhodla vykonať niekoľko zmien v oblasti názvov – namiesto „Mix 4“ bude nový kúsok jednoducho známy ako Mi Mix 5G.

Najrýchlejšie bezdrôtové nabíjanie na svete

Skvelou novinkou je aj to, že Mi 9 Pro 5G dorazí s najrýchlejšou technológiou bezdrôtového nabíjania (30 W) na svete. Čo sa týka Mi Mix 5G, aj tento model by mohol doraziť s podobnými proporciami, teda aspoň čo sa nabíjania týka.

Mi TV

Vlajkové lode budú sprevádzané novou Mi TV. O tej toho zatiaľ veľa nevieme, no podľa všetkého bude schopná ponúknuť šialené 8K rozlíšenie. Ide o skvelo načasovaný ťah, keďže len o pár dní neskôr predstaví svoju inteligentnú TV aj iný populárny výrobca, konkrétne OnePlus.

TIP REDAKCIE
Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro: Objavujú sa rendery aj kľúčové špecifikácie

MIUI 11

Ako sme už spomenuli vyššie, 24. septembra sa dočkáme aj predstavenia nového operačného systému MIUI 11. Ten má ponúknuť nielen vynovený dizajn, ale aj čerstvé funkcie kooperujúce s inteligentným asistentom.

Podrobnejších informácií týkajúcich sa prichádzajúcich produktov sa s istotou dočkáme v priebehu nasledujúcich dní.