Nürburgring bude mať nového šampióna. Tesla Roadster 2 chce zlomiť rekord

Držíme palce.

0
Tesla Roadster
Tesla Roadster

Automobilka Tesla chce pomocou elektromobilu Roadster 2 pokoriť rekord legendárneho pretekárskeho okruhu Nürburgring. Ten súčasný patrí talianskemu superšportu Lamborghini Aventador, ktorý zvládol prejsť viac ako 20 kilometrov dlhý úsek iba za 6 minút a 44 sekúnd.

O ambícii amerického výrobcu sme sa dopočuli priamo od jeho šéfa. Elon Musk na sociálnej sieti Twitter, kde býva obzvlášť aktívny, prezradil, že pokus o zlomenie rekordu prebehne počas nadchádzajúceho roka. Štvorkolesová novinka ešte stále nie je v predaji, takže s tým zatiaľ neponáhľajú.

Roadster 2 dokáže zrýchliť z nuly na 100 km/h za necelé dve sekundy a čo sa týka maximálnej rýchlosti, Tesla hovorí až o 400 kilometroch za jednu hodinu. Nejaké tie šance tu teda predsa len existujú.

Ako už bolo spomenuté, pretekárska dráha Nürburgring meria 20 600 metrov. Súčasný rekord má na konte superšport Aventador z dielne automobilky Lamborghini. Na druhom mieste stojí Porsche 911 a na treťom v našich končinách menej známy kúsok Radical SR8.

Predaj hi-tech elektromobilu Tesla Roadster 2 odštartuje v roku 2020. Zatiaľ sme mali česť vidieť iba nedokončené prototypy, ako je aj ten nižšie z roku 2017.