88Z9

Najväčší OLED televízor s 8K rozlíšením od LG vstupuje do predaja

Za pojmom „poriadna telka“ sa môže ukrývať niekoľko vydarených vlajkových televízorov z produkcie známych výrobcov. Najlepšie ho však asi vystihuje dielo výrobcu LG, ktoré bolo prezentované na technologickom veľtrhu CES.

Za pojmom „poriadna telka“ sa môže ukrývať niekoľko vydarených vlajkových televízorov z produkcie známych výrobcov. Najlepšie ho však asi vystihuje dielo výrobcu LG, ktoré bolo pôvodne prezentované na technologickom veľtrhu CES.

Televízor s nenápadným kódovým označením 88Z9 (rad Signature) je absolútne monštrum, čo sa bežnej spotrebnej elektroniky pre domácnosti týka. Vôbec najväčší OLED televízor má uhlopriečku 88 palcov, alebo ak chcete 223 centimetrov.

Dokonalý kontrast podporovaný technológiou HDR dokáže dávkovať v rozlíšení 7680 x 4320 pixelov, teda 8K. Táto smart TV má 33 miliónov pixelov, čo je 16-krát viac ako pri televízore s dnes už s klasickým Full HD rozlíšením.

8K TV
Televízor váži 40 kilogramov. Masívny stojan ďalších 62 kilogramov. Foto: LG

Model 88Z9 je prešpikovaný najnovšími technológiami, od umelej inteligencie cez výkonný procesor α9 Gen 2 až po podporu pre Apple AirPlay 2, digitálnu asistenciu od Google, Dolby Atmos, DTS, 4 HDMI porty, WiFi, Bluetooth 5.0… Technická špecifikácia je poriadne obsiahla a prečítať si ju môžete na oficiálnej stránke výrobcu.

TIP REDAKCIE
Photoshop v internetovom prehliadači: Adobe predstavil webovú verziu obľúbeného programu

Podľa predchádzajúcich informácií sa mal začať tento televízor predávať v treťom štvrťroku 2019 za poriadne vysokú cenu. LG túto skutočnosť potvrdzuje tlačovou správou, v ktorej informuje o zahájení predaja na hlavných troch v USA, Spojenom kráľovstve, Austrálii, vo Francúzsku a v Nemecku.

Či bude 88-palcový OLED televízor s 8K rozlíšením dostupný aj na ďalších menších trhoch momentálne nevieme. Časom ale môže prísť aj na ne. Cena? 42 000 USD, po prepočte 38 000 EUR.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať