iPhone 11 Pro Max zničil všetku konkurenciu: Prekonal Note10 aj Mate 30 Pro

Apple sa počas prezentácie, počas ktorej predstavil svoje nové vlajkové lode, chválil tým, ako sa mu podarilo vylepšiť výdrž batérie.

Apple sa počas prezentácie, v rámci ktorej predstavil svoje nové vlajkové lode, chválil tým, ako sa mu podarilo vylepšiť výdrž batérie. Inžinieri spoločnosti sa tak skutočne zamerali na to, čo ľudí trápilo najviac – slabá batéria.

Veľkou konkurenciou pre iPhone, aj keď nie priamou, sú Android smartfóny, ktoré sa často chvália rovnakými vylepšeniami. Nastal preto čas otestovať, ktorý z top modelov skutočne ponúka najvyššiu výdrž a výsledky sú viac než prekvapujúce. V teste YouTubera Mrwhosetheboss sa tak proti sebe postavili iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, Huawei Mate 30 ProSamsung Galaxy Note10+ (Exynos 9825).

Pri všetkých zariadeniach išlo o čisto nové kusy, čím sa eliminovala klesajúca kapacita s viacerými nabíjacími cyklami. Batérie vykazovali 100 %, jas bol nastavený na rovnakú hodnotu a mohlo sa začať testovať.

TIP REDAKCIE
Qualcomm predstavil Snapdragon 8 Gen 1+. Kde pocítime najväčšie vylepšenia?

Samotný test bol pritom zložený z otvárania tých istých aplikácií dokola. Recenzent si vybral Instagram, fotoaparát, Shazam, streamovanie hudby a videí a dve 3D hry.

Výdrž batérie: Výsledky

Ako prvý sa počas testu vypol iPhone 11, ktorý disponuje 3 046 mAh batériou. Celkovo vydržal 5 hodín a 2 minúty. 89 minút na to zhasol displej na Samsung Galaxy Note10+, ktorý tak vydržal 6 hodín a 31 minút. Krátko na to došlo k vypnutiu iPhone 11 Pro, ktorého čas sa zastavil na hodnote 6 hodín a 42 minút.

Proti sebe sa tak ocitli dva najsilnejšie kúsky – Huawei Mate 30 Pro a iPhone 11 Pro Max. Ako už z nadpisu viete, vyhral nakoniec iPhone, ktorý vydržal aplikácie otvárať 8 hodín a 32 minút. Huawei, naopak, skončil už po 8 hodinách a 13 minútach.